В Житомирській області більшість шкільних котелень в Овруцькому, Олевському, Коростенському та Малинському районах уже працюють на альтернативних видах палива

В Житомирській області більшість шкільних котелень в Овруцькому, Олевському, Коростенському та Малинському районах уже працюють на альтернативних видах палива

23.08.14 23:58 0 792
У Житомирі відбулася розширена колегія управління освіти і науки облдержадміністрації. Участь у її роботі брав голова облдержадміністрації Сергій Машковський. Так, виступаючи перед освітянським активом Житомирщини посадовець зауважив, що наразі одним із пріоритетних завдань для цієї галузі регіону є забезпечення безперебійного функціонування навчальних закладів. Передусім, в осінньо-зимовий період.

«Ми повинні вжити всіх можливих заходів щодо переведення шкільних котелень на альтернативні види палива. Адже ми отримали від Уряду вказівку скоротити споживання природного газу на 30 %. До речі, у північних районах області (Овруцький, Олевський, Коростенський і Малинський) більшість шкільних котелень уже працюють на місцевих видах палива», – конкретизував Сергій Машковський.

Способами виконання цього завдання він визначив, зокрема, переоснащення всього котельного господарства на альтернативні види палива, встановлення додаткових котлів, модульних атомних котелень або відмову від централізованого опалення.

При цьому першочерговими джерелами фінансування цих заходів, на переконання голови облдержадміністрації, мають стати місцеві кошти, допомога громад, спонсорів, а також кредити.

«Позитивно зарекомендував себе досвід роботи з інвесторами. Для прикладу, з 15-ти котелень професійно-технічних закладів області на дев’яти тривають роботи щодо переведення їх на альтернативне паливо за кошти інвесторів. До речі, зведена на таких умовах котельня у Любарському ПТУ вже відпрацювала опалювальний сезон на дровах і підтвердила свою високу енергоефективність», – підкреслив Сергій Машковський.

Разом із тим, голова облдержадміністрації звернув увагу освітян на можливу необхідність внесення змін до структури навчального року у зв’язку з напруженою ситуацією, яка склалася в енергетичній галузі.

«Ми рекомендуємо місцевим органам влади діяти відповідно до статті 16 Закону України „Про загальну середню освіту“. Цим документом передбачено, що структура навчального року та тривалість навчального тижня встановлюється загальноосвітнім навчальним закладом за погодження із відповідним органом управління освітою. Рішення мають прийматися кожним районом і містом, зважаючи на місцеві умови», – пояснив очільник області.

Нагадаємо, що аналогічні завданням перед керівниками регіонів і представниками галузі поставив й Міністр освіти і науки України Сергій Квіт під час підсумкової колегії Міністерства.

Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Майже 15 тис. мешканців ...
Наступна новина: Тернопільська область: ...

КОМЕНТАРІ