Волинь: в області розпочали роботу над проектом з розвитку торфовидобування

Волинь: в області розпочали роботу над проектом з розвитку торфовидобування

25.08.14 15:15 0 771
Голова облдержадміністрації Володимир Гунчик вбачає серйозні перспективи у розвитку торфодобувної галузі краю. Наміри з розробки інвестиційної програми він обговорив на нараді з радником голови ОДА Сергієм Кошаруком, директором ДП «Волиньторф» Іваном Киричиком, головою Маневицької РДА Людмилою Кирдою, земельниками, екологами.

Він, насамперед, підкреслив, що розвиток торфодобувної галузі Волині є пріоритетним інвестиційним проектом нашого регіону, поряд із завершенням будівництва шахти №10 «Нововолинська».

«Україна робить все для того, щоб позбутися енергозалежності. Якщо говоримо про Волинь, наша область має достатньо можливостей, щоб мінімізувати витрати газу. Регіон багатий на торф’яні родовища. Тим більше, - маємо два торфобрикетні заводи. Вже варто напрацювати бізнес-план інвестиційного проекту. Проаналізувати всі за і проти», - зазначив він.

На думку Володимира Гунчика, такий бізнес-план має бути на 25 років і, хоча б, з терміном окупності через сім років. А це означає – область матиме власний енергоносій, нові робочі місця, і додаткові податки.

«ДП «Волиньторф» – стратегічне виробниче підприємство з можливостями, куди має прийти приватний капітал. І, при розробці проекту, повинен бути комплексний підхід: якщо завод пропонує торфобрикет, то й треба подумати і про виробництво котлів для нього», - наголосив голова облдержадміністрації.

За словами директора ДП «Волиньторф» Івана Киричика, «виробничі потужності заводу – в нормальному стані, хоч і переоснащення таки потрібне. А торфових запасів достатньо у Маневицькому районі, розробляють торф’яники й на межі з Рівненською областю. Є перспектива. Адже дві тонни торфобрикету замінює тисячу кубів газу. А коштує це втричі дешевше».

Ініціатива голови облдержадміністрації підтримана. Найближчим часом створять роботу групу, яка працюватиме над законодавчими питаннями, а також тими, які можна вирішити на місцевому рівні. Пакет документів подадуть на розгляд депутатів обласної ради, після чого справа – за Києвом.

Прес-служба облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: На Рівненщині триває ...

КОМЕНТАРІ