На День Незалежності у Києві освятили пам’ятник Героям Небесної сотні

На День Незалежності у Києві освятили пам’ятник Героям Небесної сотні

26.08.14 12:16 0 651
У 23-тю річницю Незалежності України Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) біля міжконфесійного храму святого Миколи Чудотворця при Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» освятив пам’ятний хрест Героям Небесної сотні.

Про це повідомляє департамент інформації УГКЦ

«Чому хрест? Для нас, християн, хрест є знаком перемоги, бо на ньому Син Божий Ісус Христос своєю смертю смерть переміг і дав нам життя. Цей знак Він залишив нам, щоб ми перемагали наших ворогів. цей знак перемоги Господь вкладає в наші руки, у руки наших студентів, нашої молоді, – зазначив Блаженніший.

Крім того, за словами Глави церкви, Хрест є знаком примирення. «Апостол Павло навчає, що коли Ісус Христос помер на хресті, людина і Бог примирилися. На хресті наш Спаситель з’явився нам як наш мир. Хрест є знаком свободи від гріха і смерті, знаком надії на краще майбутнє, ключем, який відкриває небо», − розповів Глаава УГКЦ.

«Цей хрест, − зауважив Блаженніший Святослав, − ми посвятили на честь Небесної сотні. Бо Небесна сотня своєю смертю перемогла. І така сотня вже не одна. Наші молоді люди, студенти, які зуміли віддати своє життя, цим актом самопожертви перемогли ворога».

«Нехай їхня жертва в День Незалежності буде закликом до примирення, щоб ми вміли обняти один одного, переступити всі перешкоди і поділи, які заважають нам будувати єдине консолідоване суспільство. Бо в Небесній сотні є представники різних народів. Першими жертвами були сини вірменського і білоруського народів. Нехай заклик Небесної сотні буде закликом нашого внутрішнього українського єднання. І нехай цей заклик буде також закликом до свободи, адже щоб віддати своє життя за Батьківщину, треба бути свобідним», − наголосив верховний архиєпископ.

Він попросив закликати нашого Спасителя, щоб «Він дарував нам мир у нашій країні, перемогу над нашими ворогами, силу братерського єднання». «А Пречиста Діва Марія, яка стояла під Хрестом, жертвуючи свого Сина, нехай буде прикладом для кожної матері, яка тримає життя своїх синів у своїх руках і молиться за їхнє життя та кращу долю», − сказав Блаженніший Святослав.

Глава церкви привітав усіх присутніх з Днем Незалежності. А також подякував усім, хто долучився до спорудження міжконфесійного храму святого Миколи Чудотворця і відзначив його важливість.

В освяченні пам’ятного хреста Героям Небесної сотні взяли участь представники різних конфесій та церков, відомі українські письменники, поети, керівництво КПІ, студенти та викладачі, громадські активісти та представники влади.

Перед освяченням Глава УГКЦ відслужив молебень до Пресвятої Богородиці, просячи нашу небесну заступницю про мир в Україні. var __nc_widgets = __nc_widgets || []; var __nc_j = __nc_j || null; __nc_widgets.push(['7DEF-84AE-EDF6-50C8-1XHvdy', 'zik.ua', 'recommendation', 1, 1, 0, 'ua']); (function() { var __nc = document.createElement('script'); __nc.type = 'text/javascript'; __nc.async = true; __nc.id = 'Nextclick_Manager'; __nc.src = 'http://nextclick.com.ua/widget/widget.recommendation.1.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(__nc, s); })();

Про це повідомив ZIK
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Пакистан: опозиціонер ...
Наступна новина: Офіційно. Ліверпуль ...

КОМЕНТАРІ