У Тернополі діє фотовиставка «Революція Гідності»

У Тернополі діє фотовиставка «Революція Гідності»

27.08.14 18:20 0 559
У Тернополі в Українському домі «Перемога» 23 серпня розпочала діяти фотовиставка «Революція Гідності». В її експозиції майже 70 світлин знаних тернопільських фотомитців Миколи Василечка, Івана Пшоняка та Ігоря Крочака. На них – майдани Тернопільський і столичний. Палітра емоцій, образів, символів вражає та змушує затамувати подих перед героїзмом мільйонів простих українців.

«Хочу щиро подякувати авторам виставки, бо їхня робота – безцінна, - наголосив голова Тернопільської обласної державної адміністрації Олег Сиротюк, оглянувши експозицію. - Революція Гідності стала для кожного українця горнилом духу, патріотизму, мудрості. Фотомитцям Миколі Василечку, Івану Пшоняку та Ігорю Крочаку вдалося зафіксувати та увіковічнити момент перековування народу в єдину націю. Вони стали своєрідними літописцями нової історії України. Історії, створення якої почалося на майданах і триває зараз на східних теренах держави. На цю виставку батьки повинні приходити разом із своїми дітьми. Вони повинні знати й бачити, як воскресала Україна, пам’ятати і шанувати її Героїв».

Очільник області наголосив, що фотовиставка «Революція Гідності» просто зобов’язана стати мандрівною, аби мешканці усіх куточків Тернопільщини змогли ознайомитися з нею.

«Ця виставка тільки прелюдія до ширшої та більшої, котру ми за допомогою інших фотографів плануємо створити та приурочити до першої річниці Революції Гідності, - зазначив Микола Василечко».

На Київському Майдані він пробув 42 дні. Його фотооб’єктив фіксував для історії і найтрагічніші, і найзвитяжніші моменти боротьби. Декотрі фотороботи, згодом викладені в Інтернет, потрапили до французьких видань.

«Світлини цієї фотовиставки – красномовні та важливі для прийдешніх поколінь, - переконаний заступник голови Тернопільської ОДА Леонід Бицюра. – На них навіки закарбовано єдність, мужність, жертовність українців, силу їхньої віри в перемогу, надію на зміни…»

«Завдання цієї виставки нагадати людям про цінності Майдану, за які вони стояли та проливали кров, - констатував Іван Пшоняк. - Через гостре запалення легень я не зміг поїхати на Майдан до столиці. Але я щодень виходив на наш, Тернопільський, майдан. І те, що бачив, надихало. Там панував спокій, зібраність, взаєморозуміння та взаємопідтримка. Незнайомі до цього люди водномить стали однією великою родиною».

До річниці Революції автори фотовиставки планують створити ще й своєрідний фотоальбом Революції Гідності очима фотографів Тернопільщини.

Олег Сиротюк підтримав задум фотомитців, а також закликав фотографів з різних куточків Тернопільщини, особливо молодь та дітей, долучитися до розширення вже створеної виставка.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Управління кадрового ...

КОМЕНТАРІ