У Тернополі відбувся фестиваль «Цвіт вишиванки»

У Тернополі відбувся фестиваль «Цвіт вишиванки»

27.08.14 19:22 0 706
Упродовж 23 та 24 серпня у Тернополі в парку ім. Тараса Шевченка тривав VII Всеукраїнський фестиваль національної вишивки та костюма «Цвіт вишиванки», приурочений 200-річчю від дня народження Великого Кобзаря та 23-ій річниці Незалежності України.

За словами співорганізатора фестивалю Євгена Філя, участь у «Цвіті вишиванки» взяли 48 майстринь з Тернопільської, Рівненської, Івано-Франківської, Хмельницької та Чернівецької областей.

«Відрадно, що тернопільська земля уже всьоме «цвіте вишиванками», - зазначив голова Тернопільської обласної державної адміністрації Олег Сиротюк. - Що саме сюди з звідусіль з’їжджаються майстрині, щоб поділитися творінням своїх рук. Адже вишиванка для українця, то не просто одяг. То знак приналежності до гордого, сильного, талановитого і глибоко віруючого народу. То генетичний код нації і міцний зв’язок поколінь. Кожен візерунок – окрема історія, створена руками матері, дружини чи сестри. Саме тому вишиванка по-особливому гріє душу, вона – наймогутніший оберіг, бо віра, надія та любов, з якими покладений кожен хрестик, здатні захистити, як кажуть у народі, «і від куль, і від темних сил зла».

Квітнув фестиваль і мистецькими талантами. Понад 20 художніх колективів з усіх куточків Західної України та навіть Чикаго обдаровували поціновувачів вишиванки пісенними дарунками на шевченківську та патріотичну тематику. Для тих же, хто прагнув навчитися виготовляти декоративні свічки чи плести бісером, відбувалися майстер-класи.

Упродовж фестивалю тривав конкурс і на кращий вишитий виріб з нагоди ювілею Великого Кобзаря. Перемогу в ньому здобула тернопільська майстриня Галина Ратушняк. Портрет Тараса Шевченка, який вишила, подарувала Тернопільському обласному краєзнавчому музею.

«Під час фестивалю наші волонтери за символічну ціну в 10 гривень розповсюджували інформаційний вісник «Цвіту вишиванки», – зазначив Євген Філь. – Отримані кошти, 2933 гривні, буде витрачено на придбання наколінників та налікотників для бійців АТО».

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ