У Тернополі увіковічнили трагедію лемків

У Тернополі увіковічнили трагедію лемків

27.08.14 18:51 0 700
Пам’ятник жертвам депортації 1944-1946 років з Лемківщини, Холмщини, Перемишлянщини відкрили 24 серпня у Тернополі.

Згідно із задумом авторів – братів Володимира та Андрія Сухорських зі Львова – пам`ятник виготовили у вигляді дерева, вирваного з коренем. Таке оформлення має глибокий зміст, адже лемків відірвали від рідної землі також. Висотою він понад два метри, виготовлений з двох матеріалів: крона та стовбур дерева – з бронзи, а нижня частина – з пісковика.

Освятили пам’ятник всечесні отці. Відтак відслужили панахиду за упокій усіх полеглих під час депортації.

За словами голови Всеукраїнського товариства «Лемківщина» Олександра Венгриновича, дерево символізує трагедію українського народу, примусово виселеного з етнічних земель.

«На пам’ятнику зображений процес депортації, – наголосив Олександр Венгринович. – Люди ідуть і оглядаються на свою Батьківщину. Зображені їх домівки, церква, кладовище. З іншого боку дерева - самотній лелека, який символізує повернення до батьківського порогу».

У відкритті пам’ятника взяв участь голова Тернопільської облдержадміністрації Олег Сиротюк. Очільник краю наголосив, що відкриття монументу жертвам депортації саме у День Незалежності є дуже символічним.

«Сумною сторінкою в нашій історії є примусова депортація лемків, - наголосив Олег Сиротюк. – Цей пам’ятник буде нагадувати тернополянам і гостям міста трагедію народу, який відірвали від землі дідів і прадідів».

На жаль і як і 70 років тому, в Україні є вимушені переселенці, зауважив голова ОДА. На Тернопільщину приїжджають сім’ї з Луганська та Донецька, зі сходу України.

«Наше завдання допомогти повернутися на рідну землю усім, хто змушений покинути свій край, - наголосив Олег Сиротюк.- У ці дні ми маємо розуміти наскільки важливо підтримувати один одного. Адже лише спільні дії, взаємодопомога та молитва за Україну є запорукою нашої перемоги».

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Чернівці: Діти пільгових ...
Наступна новина: Закарпаття: на Рахівщині ...

КОМЕНТАРІ