Україна планує відмовитися від спільної з Росією добудови Хмельницької АЕС

Україна планує відмовитися від спільної з Росією добудови Хмельницької АЕС

27.08.14 20:22 0 731
Україна має намір відмовитися від співпраці з Росією у будівництві третього й четвертого енергоблоків Хмельницької атомної електростанції (ХАЕС). Про це повідомив президент національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом» Юрій Недашковський. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

«Російський варіант ми взагалі не розглядаємо», – заявив він у відповідь на запитання щодо реалізації проекту завершення будівництва цих енергоблоків за участю російської сторони.

Юрій Недашковський нагадав, що Україна зі свого боку ухвалила і затвердила цілу низку законодавчих і нормативних документів для нового будівництва, водночас досі проект не перейшов у стадію реалізації. «Тому навіть у мирний час це питання (реалізації проекту з Росією – ред.) вже було під сумнівом, не кажучи вже про теперішню ситуацію», – зазначив керівник «Енергоатому». Він додав, що Україна наразі розглядає варіанти реалізації цього проекту з іншими партнерами.

Наразі на базі ХАЕС працюють 2 реактори. У 2012 році Верховна Рада схвалила добудову ще двох: планувалося, що 80 відсотків вартості залучать за рахунок російського кредиту.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Івано-Франківщина: в ...
Наступна новина: В Житомирській області ...

КОМЕНТАРІ