На Житомирщині правоохоронці затримали гостей з інших регіонів, які

На Житомирщині правоохоронці затримали гостей з інших регіонів, які "полювали" на бурштин

27.08.14 19:16 0 509
У Коростенському районі Житомирської області оперативники управління державної служби боротьби з економічною злочинністю спільно із працівниками СБУ запобігли спробі незаконного видобутку «сонячного каменю».

На Житомирщині правоохоронці продовжують проведення заходів щодо попередження та припинення фактів незаконного видобутку цінного каміння. З цією метою рейдові групи працівників міліції та інших правоохоронних органів здійснюють постійні виїзди до північних районів області, перевіряючи наявну інформацію про протиправні дії мисливців за бурштином.

Чергові такі заходи, проведені оперативниками УДСБЕЗ УМВС Житомирщини та СБУ, дозволили не тільки попередити незаконний видобуток сонячного каміння, але й затримати мисливців на місці вчинення кримінального правопорушення.

Поблизу одного з сіл Коростенського району рейдова група виявила двох чоловіків, які за допомогою спеціального устаткування розмивали ґрунт. Як виявилося, для видобутку покладів бурштину. Обидва чоловіки, жителі Івано-Франківської та Рівненської областей, ніде не працюють. Як вони пояснили правоохоронцям, незаконно видобуте цінне каміння вони сподівалися в подальшому реалізувати.

На місці події було вилучено помпу, призначену для розмивання ґрунту, та пожежні рукави.

Як зазначив начальник УДСБЕЗ УМВС Житомирщини Сергій Вязмікін, за новим фактом незаконного видобутку надр відкрито кримінальне провадження (ч.2 ст.240 Кримінального кодексу України). Заходи міліції нині спрямовані на встановлення осіб організаторів незаконного видобутку та притягнення їх до відповідальності. За порушення правил охорони надр діючим законодавством передбачено обмеження волі на строк від двох до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк, з конфіскацією незаконно добутого і знарядь видобування.

Нагадаємо, що за декілька місяців 2014 року працівники міліції викрили та задокументували відразу понад два десятки випадків незаконного видобутку надр. Затримано понад 60 осіб, 12 з них уже офіційно оголошено про підозру. Водночас матеріали кримінальних проваджень за 4 фактами направлено до суду. В інших провадженнях призначено та уже проводяться спеціальні екологічні експертизи для встановлення розміру заподіяної ділками шкоди.

СЗГ УМВС України

в Житомирській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ