Вчені назвали мозок дитини «пожирачем енергії»

Вчені назвали мозок дитини «пожирачем енергії»

28.08.14 10:44 0 550
Мозок п’ятирічної дитини виявився «енергетичним монстром» – він споживає удвічі більше глюкози, ніж мозок дорослого, з’ясували антропологи з Північно-Західного університету (штат Іллінойс, США).

Про це пише журнал Proceedings of the National Academy of Sciences.

Дослідники проаналізували динаміку споживання глюкози і ріст обсягу мозку в 36 людей. Вчені спостерігали за обраною групою від народження до повноліття. Виявилося, що найбільше ресурсів (66% від усієї енергії, що використовує організм у стані спокою) мозок споживає у чотири роки – саме тоді, коли ріст тіла сповільнюється.

Раніше вважалося, що пік енергетичних витрат на мозок настає відразу після народження, коли вага цього органу (щодо загальної маси тіла) максимальна.

«Коли дитині 4-6 років, дуже важко визначити її вік за розмірами тіла. Замість цього доводиться дивитися на її поведінку. Наше дослідження свідчить про те, що це не випадково. У цьому віці ріст тіла практично зупиняється, тому що мозок поглинає усі доступні організму ресурси», – зазначає автор дослідження Крістофер Кузава.

Саме у цьому віці людина активно пізнає навколишній світ, тому на цей період припадає максимальний ріст синапсів, – зв’язків між нейронами, що потребує збільшеної кількості енергії, обґрунтовують отримані результати вчені. var __nc_widgets = __nc_widgets || []; var __nc_j = __nc_j || null; __nc_widgets.push(['7DEF-84AE-EDF6-50C8-1XHvdy', 'zik.ua', 'recommendation', 1, 1, 0, 'ua']); (function() { var __nc = document.createElement('script'); __nc.type = 'text/javascript'; __nc.async = true; __nc.id = 'Nextclick_Manager'; __nc.src = 'http://nextclick.com.ua/widget/widget.recommendation.1.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(__nc, s); })();

Про це повідомив ZIK
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Закарпаття: на Рахівщині ...
Наступна новина: На Тернопіллі освітні ...

КОМЕНТАРІ