Олег Панькевич: "Занадто багато Україна втратила на цій війні, щоби прийняти "мирні умови" агресора"

Олег Панькевич: "Занадто багато Україна втратила на цій війні, щоби прийняти "мирні умови" агресора"

28.08.14 08:06 0 567
"Недоречно проводити переговори про "мінімізацію наслідків від імплементації Угоди про асоціацію для країн-сусідів" в умовах військової агресії Росії. Адже навіть у мирний час важко було уявити, щоби путінська Росія вела з Україною подібні переговори чи консультації щодо побудови Північного чи Південного потоків, політики імпортозаміщення проти українських товарів чи будь-яких подібних питань". Про це заявив заступник Голови ВО "Свобода", народний депутат України Олег Панькевич, коментуючи перебіг зустрічі Україна – Евросоюз – "Евразійська трійка" (у складі Бєларусі, Казахстану та РФ) за участі президентів країн та представників Европейського Союзу.

"Говорячи про загрози від Угоди для економіки Росії, Путін стверджує, що "остерігається" товарів з Европейського Союзу та европейських стандартів. Але чому тоді Росія купує ці товари в ЕС щорічно на десятки мільярдів доларів? Чому намагається модернізувати свою економіку через запозичення високих технологій, які стоять на тих самих европейських стандартах? Питання риторичні.

Вважаю, що єдино правильним рішенням Президента України щодо Угоди про асоціацію є якнайшвидше подання її на ратифікацію до Верховної Ради України. Цей крок дозволить зняти будь-які спекуляції на тему змін до тексту на догоду російському агресору.

Щодо обговорення газових питань, вважаю, що Україна має продовжувати узятий курс на захист своїх інтересів в арбітражному суді й домагатися від Росії таких умов постачання газу, на яких вона працює з іншими країнами. Ми маємо усі належні передумови для того, щоби вийти на прозору ринкову закупівлю газу з Росії", – зазначив Олег Панькевич.

За словами свободівця, неможливо не підтримувати прагнення до миру, яке задекларував Президент Порошенко на переговорах, однак шлях до тривалого миру лежить через завершення бойових дій на сході України аж до повного очищення українських теренів від російських найманців та притягнення до відповідальності осіб, причетних до сепаратизму та співпраці з російськими спецслужбами. "Ми не можемо прийняти "мирні умови" агресора, бо занадто важкий урок отримала Україна, втрачаючи найкращих синів та дочок.

Ми вже маємо достатній досвід, щоби правильно трактувати слова та заяви президента Путіна. Кожні переговори за російською участю відбуваються на тлі перспективи відновлення українського контролю над захопленою терористами територією і мають на меті лише одне: перегрупування і відновлення сил терористів, надання їм підкріплення з Росії.

Поки російський президент робить у Мінську заяви про прагнення до миру, самопроголошений "прем'єр-міністр" так званої ДНР Захарченко заявляє, що не розглядає іншого варіянту вирішення конфлікту, ніж визнання Україною "незалежності ДНР". Слова Захарченка є реальними путінськими умовами без дипломатичних "нашарувань". Тому переговори про "двостороннє припинення вогню" між начальниками Генеральних штабів ЗСУ та ЗС РФ можуть стосуватися лише закриття українсько-російського кордону від потоку зброї, найманців та нелегальних "гуманітарних" вантажів і жодним чином – не окупованих українських територій, на яких "блукають" елітні російські десантні підрозділи. І в цьому нам не мають права завадити ні представники ЕС, ні держава-агресор, що лицемірно вдягає маску миротворця.

Подібним чином неприпустимим є залучення до консультацій "контактної групи" представників терористичних організацій ДНР та ЛНР. За столом переговорів мають бути присутні лише реальні і легітимні сторони міжнародних відносин та військового протистояння, а не очільники маріонеткових терористичних організацій Кремля", – зазначив депутат-свободівець.

Про це повідомили в прес-службі Львівської обласної організації ВО "Свобода"
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В Ужгороді вночі горів ...
Наступна новина: З Рівненщини відправлено ще ...

КОМЕНТАРІ