У Тернополі відзначили 158-му річницю від дня народження Івана Франка

У Тернополі відзначили 158-му річницю від дня народження Івана Франка

28.08.14 13:23 0 397
27 серпня українці усього світу відзначають 158-у річницю від дня народження Івана Франка. З цієї нагоди у Тернополі поклали квіти до пам’ятника видатного українця міський голова Сергій Надал, депутати різних рівнів, тернополяни. Знані літератори та громадські діячі зачитали низку творів видатного письменника, поета, публіциста.

Звертаючись до присутніх Сергій Надал, зазначив: «Щороку, в серпні, вшановуючи роковини Івана Франка, під час урочистостей і академій, ми знаходимо цитати його творів у сьогоденні. Він, як один із найбільших геніїв української землі, присутній у минулому і сьогоденні, він впливає на майбутнє. Його образ ми знаходимо у ідея, подіях і людях.

Тарас Шевченко, Леся Українка та Іван Франко у ніч бездержавності були уособленням невмирущості українського слова, української ідеї. Втіленням Духу одвічної стихії, що вели на боротьбу мільйони.

Історія життя Івана Франко переплелась з історією Тернополя. Він є одним з славних образів міста. Іван Франко неодноразово бував в Тернополі, тут творив, виступав, впливав на громадсько-політичну і культурно-мистецьку атмосферу міста початку ХХ століття. Франко, вже паралізований, читав у приміщенні міщанського братства – шньої «Філармонії» - поему «Мойсей». У Тернополі є вулиця Франка, пам'ятник Франкові, українська гімназія імені Франка.

Минули роки і Франко продовжує впливати на нас своїм прикладом громадянина, творами, сюжетами і образами героїв. Для нас він є символом нескореного і бунтарського духу народу, символом інтелектуальної потуги, інтелігентності, предтечею національного і державного відродження України.

Його полум'яне слово кликало до бою і до праці. Він і дає нам натхнення - як духовний батько української інтелектуальної еліти, літератури, науки».

На завершення заходу хор національно-патріотичної пісні «Заграва», у який входять учасники національно-визвольної боротьби, колишні політичні в’язні та репресовані виконали для усіх присутніх патріотичні пісні.

Про це повідомили у Тернопільській міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В Івано-Франківській ...
Наступна новина: Чернігів: Художня ...

КОМЕНТАРІ