За статистикою від вогню найбільше страждають громадяни, які відносяться до підвищеної групи ризику. У даної категорії населення питання забезпечення пожежної безпеки помешкань стоять далеко не на першому місті. Тому під час заходів особлива увага приділяється одиноким та літнім громадянами, багатодітним сім’ям, неблагонадійним родинам – члени яких зловживають алкоголем.
З початку року в ході відпрацювання учасники рейдових груп вже обстежили понад 12,0 тис. помешкань, провели близько 9,0 тис. роз’яснювальних бесід з населенням щодо необхідності дотримання правил пожежної безпеки в побуті, вручили понад 40,0 тис. тематичних листівок.
Під час таких заходів фахівці ДСНС спільно з представниками органів місцевого самоврядування, представниками правоохоронних органів, газової служби, РЕМу, працівниками соціального захисту, волонтерськими організаціями обговорюють із населенням найпоширеніші причини виникнення пожеж, ефективні способи їх попередження, вручають людям пам’ятні листівки. Також проводять профілактичний огляд житлових будинків та господарських споруд найнезахищеніших верств населення.
До проведення профілактичної роботи обов’язково залучаються команди Дружин юних пожежних. Упродовж року юні вогнеборці ведуть активну діяльність, спрямовану на навчання дітей правилам безпечної поведінки під час перебування у побуті чи на вулиці. Виступають із агітпрограмою перед школярами, організовують проведення різноманітних пропагандистських заходів у навчально-виховних закладах. Загалом роблять усе можливе щоб донести до дітей такі необхідні правила безпеки.
Як показують результати більшість домогосподарів дбають про належний протипожежний стан власних осель, проте проблемними і надалі залишаються соціально незахищені верстви населення. Адже літні, одинокі люди не в змозі належним чином подбати про протипожежний стан своїх помешкань.
Комплексні відпрацювання населених пунктів Житомирщини триватимуть і надалі. За даними багаторічних аналізів таких заходів, вони завжди мають надзвичайно позитивний результат. Адже після відвідин фахівців селяни набагато частіше задумуються над небезпекою, котру несе у собі вогняна стихія і намагаються хоча б частково втілювати рекомендації працівників Державної служби України з надзвичайних ситуацій у повсякденне життя.
У ДСНС у Житомирській області
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Львівщина: в області ...
Наступна новина: Яремчанська міськрада: ...