У Рівненській області професіоналізм вимагає постійного вдосконалення

У Рівненській області професіоналізм вимагає постійного вдосконалення

30.08.14 09:23 0 397
У прокуратурі Рівненської області відбулося заняття у Школі процесуального керівника. Тема навчання: «Здійснення прокурорського нагляду за додержанням законів при вилученні та зберіганні речових доказів у кримінальному провадженні».

Захід проведено для процесуальних керівників, молодих спеціалістів, стажистів, слідчих прокуратури, працівників апарату прокуратури області.

Програма навчання була насиченою.

Начальник відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування органами внутрішніх справ та підтримання державного обвинувачення прокуратури області Сергій Ковальчук закцентував увагу присутніх на теоретичних та практичних аспектах ролі прокурора під час розслідування кримінальних правопорушень.

«Здійснюючи нагляд за додержанням законів під час досудового розслідування, прокурор має неухильно виконувати завдання кримінального провадження, зокрема забезпечити повне, швидке та неупереджене розслідування. Водночас слідчі органи мають якісно і компетентно виконати вказівки прокурора, а також безпосередньо дослідити обставини кримінального провадження. Тільки така робота дасть результат», - підкреслив Сергій Ковальчук.

Основна увага на навчанні була приділена обговоренню проблемних питань, які виникають під час вилучення та зберігання речових доказів, роль яких у кримінальному провадженні дуже вагома для з?ясування фактичних обставин злочину.

Для процесуальних прокурорів та молодих фахівців виступили досвідчені працівники апарату прокуратури області – прокурор та старші прокурори відділів Олександр Гуменюк, Юлія Козінська, Роман Скрипник.

Відтак, слухачі семінару ознайомилися із основними засадами організації роботи прокурора з нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні. Було звернуто увагу на основні засади порядку вилучення майна під час розслідування кримінальних правопорушень, застосування та скасування арешту майна. Також було обговорено особливості проведення обшуку, зберігання речових доказів у кримінальному провадженні відповідно до чинного законодавства.

Під час практичної частини заходу прокурори пройшли тестування з опрацьованих тем.

Наприкінці відбулося жваве обговорення проблемних питань, що виникають під час застосування Кримінального процесуального кодексу України, учасники семінару обмінялись думками щодо особливостей роботи на зазначеному напрямі.

Завдяки проведеному навчанню учасники заходу отримали багато додаткових корисних знань, які допоможуть ефективніше виконувати покладені на них завдання під час нагляду за розслідуванням кримінальних проваджень, а також сприяти зміцненню законності на території області.

Прес-служба прокуратури області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: ЩОБ ПОЗБУТИСЯ СВОЇХ ...
Наступна новина: В міліції Прикарпаття ...

КОМЕНТАРІ