У Львові представили міжнародний туристичний маршрут «Шлях дерев’яної архітектури»

У Львові представили міжнародний туристичний маршрут «Шлях дерев’яної архітектури»

05.09.14 10:29 0 641
У Музеї історії релігії у Львові 3 вересня відбувся відкритий семінар (воркшоп) на тему «Пам’ятки як рушій регіонального розвитку – шляхом дерев’яних церков на Підкарпатті». Його учасниками стали представники регіональної туристичної, пам’яткоохоронної та культурної сфери.

Про це повідомили у прес-службі Львівської ОДА.

Директор департаменту промоції, туризму, спорту і міжнародної співпраці Підкарпатського воєводства Ярослав Речек у своїй доповіді акцентував на унікальній спадщині дерев’яної архітектури України та Польщі, що є витворами мистецтва і не має аналогів в інших народів. Зокрема, експерт розповів про реалізацію найуспішнішого за останні роки спільного українсько-польського проекту «Дерев’яні церкви Карпатського регіону Польщі і України», результатом якого є включення у червні 2013 року до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО 16 пам’яток дерев’яної сакральної архітектури.

Окрім цього, на семінарі представили міжнародний туристичний маршрут «Шлях дерев’яної архітектури», а також обговорили проблеми збереження і використання в туристичних цілях дерев’яної архітектури на території України і Польщі.

Семінар відбувався у рамках III Фестивалю українсько-польського партнерства, який триває на Львівщині впродовж цього тижня за підтримки Генерального консульства Республіки Польща у Львові, Львівської обласної державної адміністрації, Львівської обласної ради, Львівської міської ради. Цього року у зв’язку із трагічними подіями в Україні організатори відмовились від святкових концертів і зосередили увагу на ознайомленні із досвідом польських реформ та функціонування сфери культури та туризму у Республіці Польща.

Довідка.:

До Списку Світової спадщини ЮНЕСКО внесено 16 українських церков (8 розташовані в Польщі і 8 – в Україні).

Церкви представляють такі типи архітектури:

* гуцульський (Україна),

* галицький (4-Україна і 2 – на території Польщі),

* бойківський (2 в Україні та 1 в Польщі),

* лемківський (5 на території Польщі)].

Чотири дерев’яні храми Львівщини: св. Юрія XVI-XVII ст. у м.Дрогобич, Пресвятої Трійці 1720 року у м.Жовква, Собор Пресвятої Богородиці 1838 року у с.Матків Турківського району, Зіслання св. Духа 1502 р. у с.Потелич Жовківського району. var __nc_widgets = __nc_widgets || []; var __nc_j = __nc_j || null; __nc_widgets.push(['7DEF-84AE-EDF6-50C8-1XHvdy', 'zik.ua', 'recommendation', 1, 1, 0, 'ua']); (function() { var __nc = document.createElement('script'); __nc.type = 'text/javascript'; __nc.async = true; __nc.id = 'Nextclick_Manager'; __nc.src = 'http://nextclick.com.ua/widget/widget.recommendation.1.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(__nc, s); })();

Про це повідомив ZIK
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: На Тернопіллі ...

КОМЕНТАРІ