У Львівській області психологи ДСНС обговорили питання психологічної адаптації вимушених переселенців

У Львівській області психологи ДСНС обговорили питання психологічної адаптації вимушених переселенців

16.09.14 16:56 0 591
Психологи Головного управління ДСНС України у Львівській області взяли участь у круглому столі щодо психологічної адаптації вимушених переселенців. Захід відбувся за участі керівництва Державної служби України з надзвичайних ситуацій, психологів ДСНС України, представників Адміністрації Президента України, центральних органів виконавчої влади та волонтерів.

Кожна людина, яка переселяється з районів проведення АТО, потребує не лише соціальних гарантій, фінансової підтримки, але й, в першу чергу, психологічної допомоги, моральної підтримки. Питання психологічної адаптації людей є не менш важливим, ніж забезпечення їх житлом та роботою. Саме тому, головна мета круглого столу стосувалася питань підвищення ефективності заходів, які спрямовані на психологічну допомогу внутрішньо переміщеним особам.

На початку засідання, Голова ДСНС України Сергій Бочковський зазначив, що саме психологічна підтримка людей, які на власні очі бачили всі жахіття діяльності терористичних угрупувань, є надзвичайно важливою справою, найголовнішим аспектом допомоги людям.

Наразі для надання допомоги людям залучено 119 психологів Служби. Вони працюють на транзитних пунктах ДСНС України, де одразу ж по прибуттю людей, допомагають їм зняти емоційну напругу. У кожному регіональному штабі психологи надають екстрену допомогу для адаптації на місцях тимчасового проживання, налаштовують на повернення до звичного життя. Крім того, вони консультують людей у телефонному режимі, заспокоюють їх та допомагають скоординувати дії людей, які хочуть виїхати з районів АТО.

Учасники круглого столу обговорили також і можливості розробки нових методичних посібників та підручників, які допоможуть психологам ще ефективніше надавати допомогу людям. В Україні до цього моменту не готували психологів, які допомагають саме людям, які бачили всі жахіття війни. Тому варто проводити тренінги, семінари для українських психологів та залучати міжнародних експертів, які мають досвід у допомозі саме цій категорії людей.

Не менш важливою на є також і допомога громадських та волонтерських організацій. Психологи-волонтери активно допомагають рятувальникам як з переміщенням людей, так і з їх адаптацією на нових місцях проживання. І після створення Центру взаємодії з волонтерами, участь громадських організацій буде вже чітко регламентована, буде визначено конкретні завдання кожної волонтерської групи. І саме така координація допоможе якомога швидше допомогти людям подолати емоційну напругу.

Після обговорення всіх питань, що стосувалися психологічної допомоги внутрішньо переміщеним людям, учасники круглого столу узгодили подальший алгоритм діяльності психологів як ДСНС України, так й інших відомств та організацій. Також було окреслено ті проблеми, які потребують негайного вирішення та узгоджено характер та вид допомоги, яка надаватиметься в залежності від віку людей.

Довідка

За даними Міжвідомчого координаційного штабу, психологи ДСНС України вже надали допомогу майже 55 тис. громадянам, третина з яких – діти та люди з обмеженими можливостями. Крім того, з перших днів звільнення Слов’янська (Донецька область) допомогу у адаптації до нормального життя отримали більше 15 тис. жителів міста.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В Чернівецькій області ...
Наступна новина: У Луцьку триває ремонт ...

КОМЕНТАРІ