Держкіно не дозволило показ в Україні дев’яти російських фільмів та серіалів

Держкіно не дозволило показ в Україні дев’яти російських фільмів та серіалів

17.09.14 11:44 0 542
16 вересня, Держкіно України скасувало державну реєстрацію або відмовило в ній дев'яти фільмам та телесеріалам російського виробництва. Про це повідомляє прес-служба агентства.

«На вимогу численних звернень, в тому числі Національної ради з питань телебачення та радіомовлення та представників громадськості, Державне агентство України з питань кіно запровадило експертну оцінку усіх фільмів російського виробництва на предмет загрози національним інтересам України. Оновлений склад Експертної комісії наразі переглядає стрічки щодо їх відповідності чинному законодавству», – нагадує Держкіно.

На підставі висновків Експертної комісії з питань публічного демонстрування і розповсюдження кіно- і відеофільмів, Державне агентство України з питань кіно скасувало державну реєстрацію або відмовило в ній таким фільмам та телесеріалам російського виробництва:

- «Фальшивая армия. Великая афера полковника Павленко» (реж. А.Грачев, Росія, 2009, д/ф);

- «Второй убойный» (реж. С.Власов, Росія, 2013);

- «Зимний круиз» (реж. І.Нурісламов, Росія, 2012);

- «Честь самурая» (реж. Н.Якушева, Росія, 2012);

- «Разреши тебя поцеловать снова» (реж. Ю.Морозов, Росія, 2012);

- «Ментовские войны 7» (реж. С.Раєвський, Росія, 2013);

- «Отдельное поручение» (реж. Д.Аверін, Росія, 2012);

- «Ментовские войны 4» (реж. Е.Абросімов, Росія, 2013);

- «Просто Джексон» (реж. Л.Пляскін, Росія, 2012).

Як пише Телекритика, за висновками Експертної комісії зазначені фільми визнано такими, що забороняються для телевізійного показу, публічного комерційного відео, домашнього відео на території України, а три з вищеназваних кінострічок отримали заборону і для кінотеатрального показу.

«Захист національного інформаційного простору є пріоритетом для української держави. Ми маємо обмежити вплив російської пропаганди на українського глядача, в той же час Держкіно України не збирається обмежувати показ в Україні російських фільмів, які не несуть загрози національним інтересам», – заявив голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко.

Нагадаємо, на початку вересня У Державному агентстві України з питань кіно опублікували критерії щодо заборони для публічної демонстрації в Україні фільмів та серіалів виробництва РФ. У відомстві пропонують вважати за загрозу національній безпеці України та «негативний вплив на моральний дух українського народу та української армії», кінопродукцію, що відповідає одному з перерахованих нижче критеріїв: позитивні герої фільмів мають відношення до державних, чи силових структур Російської Федерації, СРСР, чи Російської імперії; у фільмі фігурують тимчасово окуповані території України; фільм зачіпає питання історії України; українці є негативними героями у фільмі; автори чи виконавці головних ролей підтримали агресію проти України.

Про це повідомив ZIK
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Внаслідок незаконного ...
Наступна новина: Івано-Франківщина: ...

КОМЕНТАРІ