У Житомирі розроблено програму реабілітації військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції

У Житомирі розроблено програму реабілітації військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції

17.09.14 11:57 0 706
Станом на 16 вересня кількість загиблих військовослужбовців складає 71 особу, поранених - 205. З них 22 поранених воїни перебувають на лікуванні та реабілітації в Житомирському обласному госпіталі. Такі дані озвучив під час брифінгу, що відбувся 16 вересня, голова облдержадміністрації Сергій Машковський.

Він повідомив, що департаментом охорони здоров'я облдержадміністрації було розроблено програму реабілітації військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції. Основне її завдання – надання амбулаторної та стаціонарної медичної допомоги військовослужбовцям, яка буде надаватись у визначених 26 лікувально-профілактичних закладах вторинного рівня (в районах і містах області) і 6 – третинного рівня. Для спрощення процедури оформлення пацієнтів була розроблена медична карта реабілітації військовослужбовців. Інформація про неї після доопрацювання найближчим часом буде розміщена у ЗМІ.

Більш детально про надання медичної допомоги військовослужбовцям на брифінгу розповів директор департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Олександр Торбас. Він повідомив, що на базі обласної клінічної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського працюватиме лікувально-консультативна комісія, яка вирішуватиме, де і яка медична допомога надаватиметься кожному військовослужбовцю.

В обласній клінічній лікарні для реабілітації військовослужбовців з хірургічною патологією виділено 55 ліжок. Пацієнти з терапевтичними проблемами будуть розміщені у Бердичівському госпіталі ветеранів війни, де виділено 48 ліжок. Для реабілітації військових з фізичною патологією відведено 10 ліжок у Центрі вертебрології. Психічною і психологічною реабілітацію займатиметься обласна психіатрична лікарня №1, де виділено 30 ліжок. У наркологічному диспансері відведено 10 ліжок, у санаторії «Дениші» - 50.

Завдяки сприянню голови облдержадміністрації програма була затверджена на сесії обласної ради і профінансована у сумі 2 млн. грн. із розрахунку 40 грн. на добу на одного пацієнта на медикаменти і 35 грн. на харчування.

Військовослужбовці можуть звертатися в поліклінічне відділення обласної лікарні, в реєстратурі якої є спеціально виділене вікно. Якщо військовослужбовець звертається до будь-якого іншого закладу, його госпіталізують, а його документи направляються на розгляд лікарської комісії. Військовослужбовець обов'язково повинен мати довідку або посвідчення учасника АТО і паспорт з пропискою у Житомирській області, термін реабілітації – від 12 до 18 днів.

Станом на 12.09.2014 р. за консультативною допомогою в діагностичний центр звернувся 231 учасник АТО, 235 – в обласну поліклініку обласної клінічної лікарні (на консультацію до конкретних спеціалістів) і 400 – в обласну психіатричну лікарню. У цій лікарні є медичні психологи, які пройшли відповідну спеціалізацію, є вони й у обласному наркологічному диспансері. Всього в штатах обласних закладів третинного рівня працюють 23 психологи, які будуть скеровані в ті заклади, де військовослужбовці будуть проходити реабілітацію.

Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ