В Луцьку відбулася нарада з питань заборони спалювання побутових відходів та залишків сухої рослинності

В Луцьку відбулася нарада з питань заборони спалювання побутових відходів та залишків сухої рослинності

18.09.14 17:05 0 479
У залі засідань міської ради відбулася нарада з питань заборони спалювання побутових відходів та залишків сухої рослинності та недопущення погіршення якості атмосферного повітря в м. Луцьку за участю керівників комунальних підприємств міста, голів садово-городніх кооперативів, контролюючих органів.

На ній виступив з доповіддю радник міського голови з екологічних питань Борис Сорока. Він акцентував на тому, що традиційно, восени одним з нагальних проблемних питань, яке доводиться вирішувати органам місцевого самоврядування та міським контролюючим службам, є погіршення якості атмосферного повітря через різке збільшення випадків спалювання відходів та залишків сухої рослинності, що як наслідок призводить до погіршення екологічної ситуації в місті, загострення хвороб органів дихання та численних скарг мешканців міста. “Щороку ми загострюємо увагу керівників підприємств, установ та організацій різних рівнів з цих питань. Розгорнуто широку інформаційно-просвітницьку роботу щодо недопущення спалювання відходів та сухих рослинних залишків, та наша байдужість до чужих страждань та небажання усвідомити реальну загрозу здоров'ю людини від продуктів згорання спонукає знову і знову повертатись до цих питань, адже кількість випадків порушень природоохоронного законодавства такого роду не зменшується”, ­ сказав Борис Сорока.

За його словами, вже цієї осені до служби „15-80” та у відділ екології вже поступають скарги та звернення громадян про спалювання відходів, що призводить до забруднення атмосферного повітря та погіршення умов проживання людей. Протягом 2 тижнів вересня до служби „15-80” надійшло 13 звернень з приводу спалювання відходів з пр-ту Відродження, 49, вулиць Писаревського, Теремнівської, Шопена, Грушевського, Конякіна, Кравчука.

Відділом муніципальної дружини регулярно проводяться рейди щодо виявлення осіб, які спалюють траву і сухостій, тверді побутові відходи. Навесні цього року на порушників складено 8 протоколів, які направлені на адміністративну комісію міської ради.

За результатами рейду, проведеного працівниками відділу екології 12.09.2014р., на території міста виявлено стихійні сміттєзвалища та згарища від спалювання відходів на прилеглій території гаражного кооперативу „Стир”, на прилеглій території ДНЗ № 23 та у рекреаційному комплексі “Дубовий гай” в районі ДПЗ, який планово повинен щопонеділка прибиратись ЖКП №2, на виїзді з садівничого товариства “Дружба” на вул. Володимирській, на території скверу на вул. Потебні, відведеній території Східноєвропейському національному університету для створення ботанічного саду, на вул. Індустріальній, на перетині вул. Наливайка-Карбишева (в районі приватних житлових будинків), у сквері навпроти підприємства „Волтекс” на вул. Гордіюк.

Також був зафіксований факт спалювання відходів на території військової частини 2451Р Державної прикордонної служби України на вул. Стрілецькій. Складовані та підготовлені до спалювання купи відходів із залишків сухої рослинності на вул. Володимирській, вул. Ківерцівській і це ще далеко не весь перелік адрес.

Відповідно до розпорядження міського голови „Про заборону спалювання листя та побутових відходів”, повноваження щодо здійснення контролю за недопущенням фактів спалювання відходів, сухих рослинних залишків та оперативного реагування на такі факти в місті покладені на відділ муніципальної дружини. “Просимо невідкладно узгодити всі організаційні питання щодо подовженого графіку чергування інспекторів до 22.00 год., включаючи вихідні дні, додаткової заправки автомобілів, щоб не допускати зволікання на звернення громадян про спалювання. Графік чергування інспекторів, з номерами їх мобільних телефонів, вже завтра 18.09.2014 року повинен бути наданий групі оперативного реагування 15-80”, ­ акцентував Борис Сорока.

Він нагадав, що на оперативній нараді міським головою Миколою Романюком було дано доручення відділу муніципальної дружини звернутись до Луцької районної адміністрації, керівників селищних рад прилеглих до міста Луцька з проханням та пропозицією жорстко контролювати протипожежну та екологічну ситуацію в населених пунктах Луцького району, яка значно загострюється в осінній період під час впорядкування сільськогосподарських угідь та присадибних ділянок. Населення сіл Прилуцьке, Дачне, Струмівка, Рованці абсолютно ігнорує вимоги щодо недопущення спалювання відходів та сухої рослинності, а компетенція міських контролюючих служб обмежена міськими кордонами та, як відомо, повітря не має кордонів і дим від спалювання в прилеглих селах створює серйозні проблеми мешканцям міста, особливо, ввечері та у вихідні дні, адже протиправні дії мешканців прилеглих до міста сіл ніхто не зупиняє та не притягує порушників до відповідальності.

Про шкідливість продуктів спалювання для здоров'я людей розповів начальник управління охорони здоров'я Федір Кошель, про роз'яснювальні заходи, які проводить Державна екологічна інспекція у Волинській області, поінформував провідний спеціаліст Антон Поліщук.

Учасникам наради було роздано звернення міського голови до громадян міста Луцька.

Шановні мешканці міста !

Щороку восени на території міста загострюється ситуація зі спалюванням опалого листя, залишків рослинності та різноманітних відходів.

Багато хто з людей вважає, що дим не спричиняє жодного шкідливого впливу, проте вони дуже помиляються. Через свою необізнаність щодо спалювання листя люди додатково забруднюють атмосферне повітря, викликаючи погіршення стану власного здоров'я та інших мешканців міста.

В результаті осіннього листопаду на землю опускається “природна хімічна лабораторія” і лише від нас залежить подальше її існування в оточуючому середовищі. При спалюванні листя в повітря піднімається концентрована сильнодіюча токсична суміш, яка долучившись до викидів від автотранспорту, утворює цілу низку отруйних речовин, котрі активізують в організмі людини алергічні прояви, загострюють хвороби органів дихання.

Моїм розпорядженням від 11 вересня 2014 року № 339 заборонено спалювання опалого листя, залишків рослинності та відходів на території міста.

Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення за самовільне спалювання відходів, опалого листя, рослинності та її залишків передбачено накладення штрафу на громадян від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 1360 грн.) і на посадових осіб – від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн.)

Не спалюйте опалого листя, рослинних залишків та різноманітних відходів, бо окрім адмінпокарання для себе, Ви викликаєте найрізноманітніші довгострокові проблеми як із власним здоров'ям, так і здоров'ям Ваших дітей, рідних, близьких, сусідів та мешканців міста !!!

В разі виявлення фактів спалювання різноманітних відходів на території міста просимо Вас повідомляти за телефонами:

72-33-96; 72-46-95 – Державна екологічна інспекція у Волинській області;

15-80 – цілодобова служба оперативного реагування Луцької міської ради;

72-46-08 – відділ екології Луцької міської ради.

Про це повідомили у Луцькій міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В Житомирській області ...
Наступна новина: На Тернопіллі із зони ...

КОМЕНТАРІ