На Тернопільщині не виявлено випадків захворювання, спричиненого вірусом Ебола

На Тернопільщині не виявлено випадків захворювання, спричиненого вірусом Ебола

20.09.14 17:03 0 658
Департаментом охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації розроблено алгоритм дій медичних працівників у випадку виявлення на території області заражених вірусом Ебола.

Про це доповів заступнику голови Тернопільської облдержадміністрації Леоніду Бицюрі директор департаменту охорони здоров'я ОДА Володимир Курило під час наради за участю представників медичних закладів, санепімслужби, вищих навчальних закладів міста.

«Знаючи про загрозу можливого занесення вірусу лихоманки Ебола на Тернопільщину, департамент охорони здоров'я ОДА, Головне управління держсанепідслужби у Тернопільській області та Тернопільський медуніверситет спільно розробили комплексний план заходів, - констатував Володимир Михайлович. – Із запланованого уже провели навчально-тематичний семінар з інфекціоністами Тернопільщини, ряд нарад, розтиражували Алгоритм дій медичних працівників з метою активного виявлення хворих осіб, Пам'ятку дій працівників гуртожитків, навчальних корпусів і викладачів на випадок появи хворого з підозрою на це захворювання, Пам'ятку для осіб, які прибули з країн Західної Африки».

Директор департаменту зазначив, що у зв'язку із сучасним швидкісним переміщенням людей, інфекція може за лічені години потрапити в будь-яку, навіть віддалену від природного осередку країну. Тому важливим обов'язком місцевих лікарів є своєчасно запідозрити та надійно ізолювати пацієнта. Для цього служать спеціальні герметичні бокси. На жаль, в Україні їх – лише кілька, в Тернополі – взагалі немає.

Заступник голови Тернопільської облдержадміністрації наголосив на необхідності медичного обстеження іноземних студентів, які повернулися на навчання у вищі навчальні заклади Тернополя. Загалом, наразі у вузах міста очікують на прибуття понад 20 студентів з країн Африки. Також він доручив представникам вишів проконтролювати проходження медогляду цими студентами.

«Так званий вірус Ебола входить у перелік тих хвороб, які чинять серйозний вплив на здоров'я населення і можуть швидко поширюватися в міжнародних масштабах, - зазначив Леонід Олексійович. - Лихоманка увійшла до переліку подій, які можуть створити надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров'я у світі. Щоб не допустити проникнення інфекції на Тернопільщину, насамперед варто посилити заходи епідеміологічного нагляду та провести просвітницьку роботу».

Довідково. Геморагічна лихоманка Ебола – смертельна хвороба, яка може поширюватися через прямий незахищений контакт із кров'ю або виділеннями інфікованої людини, а також у результаті контактів з предметами, які були забруднені зараженою людиною.

Свою назву лихоманка отримала від однойменної африканської ріки. Саме в тій далекій місцевості 1976 року захворіло кількасот жителів, більшість -померла. У наступні роки повторювались невеликі епідемічні спалахи. Але найбільша епідемія розгорілась з лютого 2014 року.

Джерелом інфекції в природі вважають африканських кажанів, дрібних гризунів, мавп, антилоп. Люди заражаються при безпосередньому контакті з кров'ю чи виділеннями хворої тварини або особи. Припускають можливість аерозольного шляху передачі вірусу при близькому спілкуванні з хворою людиною. Сприйнятливість до інфекції – поголовна. Інкубаційний період триває до трьох тижнів. Саме в цей час, коли людина ще не має ознак захворювання, інфекція може бути приховано занесена в неендемічну місцевість. Зараження інших може статись у транспорті, в місцях скупчення людей, сім'ї чи лікарні.

Для хвороби характерні раптовий початок, висока гарячка з маренням, головні болі, біль у горлі та м'язах, висипання на шкірі, кровотечі, пронос, зневоднення організму, геморагічний шок, набряк легень, гостра надниркова недостатність й інші небезпечні для життя стани.

Відповідно до офіційної інформацієї ВООЗ від 5 вересня 2014 року, з початку року у Гвінеї, Ліберії та С'єра-Леоне зареєстровано 3 685 випадків хвороби, викликаної вірусом Ебола, з них 1 841 (50%) – завершилися летально, зокрема: у Гвінеї - 64%; у Ліберії - 51%, у Сьєра-Леоне - 39%. Інкубаційний період при хворобі викликаній вірусом Ебола становить від 2 до 21 дня. Людина, інфікована вірусом Ебола, може залишатися безсимптомним носієм до 3 тижнів

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Волинській області ...
Наступна новина: У Хмельницькому на базі ...

КОМЕНТАРІ