На Тернопіллі знешкоджено 10 вибухонебезпечних предмети часів Другої світової війни

На Тернопіллі знешкоджено 10 вибухонебезпечних предмети часів Другої світової війни

25.09.14 11:31 0 618
23 вересня о 13:00 фахівці групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення вилучили та знешкодили 10 вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни, які були виявленні: в селі Переволока Бучацького району – 6 артилерійських снарядів калібру 76 мм. та 1 мінометна міна калібру 82 мм., в селі Доброполе Бучацького району – 2 артилерійських снаряди калібру 45 та 152 мм. та в селі Пилява Бучацького району – 1 артилерійський снаряд калібру 76 мм.

Громадяни, пам’ятайте, вибухонебезпечні предмети становлять смертельну загрозу.

До них належать: артилерійські снаряди, реактивні й інженерні міни, авіабомби, ручні гранати, детонатори та інші.

Всі вони містять вибухові речовини і можуть вибухнути від удару, тертя, струсу або інших механічних впливів.

Вибухові речовини, що застосовуються в боєприпасах, являють собою хімічні сполуки різноманітного кольору – від світло-жовтого до темно-коричневого. Навіть після довготривалого перебування, у воді або землі ці речовини не втрачають здатності вибухати, а в деяких випадках, після хімічної взаємодії з металевим корпусом боєприпасів, утворюють новий вид дуже чутливої сполуки.

Вибухонебезпечні предмети, що залишилися невиявленими після Великої Вітчизняної війни, можна знайти у водоймищах, у лісі, у полі, на городі, у руїнах будівель і під час розкопок. Частіше вони виявляються в місцях колишніх бойових дій.

ЗАПОБІЖНІ ЗАХОДИ

Щоб уникнути нещасних випадків, потрібно пам'ятати, що зовнішній вигляд боєприпасів від тривалого перебування в ґрунті або у воді сильно змінюється. Вони під впливом вологи деформуються, іржавіють і від найменшого дотику вибухають.

Тому у випадку виявлення незнайомих, підозрілих предметів, або таких, що зовні схожі на вибухонебезпечні предмети:

* ні в якому випадку не можна чіпати їх;

* потрібно організувати огородження або охорону місця знахідки;

* терміново повідомити підрозділ державної служби з надзвичайних ситуацій (за номером телефону «101»), сповістити міліцію, військкомат чи інші органи виконавчої влади;

* видалити всіх сторонніх від місця знаходження боєприпасів.

Правильно і безпечно знешкодити вибухонебезпечні предмети здатні лише досвідчені фахівці. Ні в якому разі не намагайтеся робити цього самостійно, адже це може призвести до трагічних наслідків.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: В Івано-Франківській ...

КОМЕНТАРІ