У Рівненській області рятувальники вдосконалювали майстерність на обласних командних змаганнях з газодимозахисної служби

У Рівненській області рятувальники вдосконалювали майстерність на обласних командних змаганнях з газодимозахисної служби

30.09.14 08:00 0 733
Під час гасіння пожеж, неодноразово виникають ситуації, коли вогнеборцям доводиться працювати у приміщеннях будівель з високою температурою або у підвалах зі складним плануванням. За таких умов вогнеборці при гасінні пожеж, рятуванні або евакуації людей, чи матеріальних цінностей, тривалий час перебувають у середовищі непридатному для дихання. Для ефективної роботи у складних умовах в підрозділах пожежно-рятувальної служби діють ланки газодимозахисної служби.

Саме завдяки їх роботі у нашій області з початку 2014 року врятовано 14 громадян та успішно ліквідовано сотні пожеж. Поєднання згаданої специфічної роботи вогнеборців та спорту вилилося у традиційні змагання ланок газодимозахисної служби.

26 вересня на території спортивного комплексу Головного управління ДСНС пройшли командні змагання газодимозахисної служби у яких прийняли участь 30 команд з пожежно-рятувальних підрозділів ДСНС області. Варто відмітити, що усім учасникам практично щодня доводиться мати справу з роботою в задимлених приміщеннях.

Проводилися змагання у трьох видах вправ. Під час першої, рятувальники на швидкість одягали індивідуальні засоби органів дихання та зору і приводили їх у бойову готовність. Друга вправа передбачала пошук умовного потерпілого у задимленому приміщенні та його евакуацію на свіже повітря. Дана вправа виявилася найскладнішою, адже ланка ГДЗС складається з командира - офіцера або прапорщика та двох найбільш підготовлених пожежних, які йдуть в непридатне для дихання середовище по тросовій зв'язці і окрім бойового спорядження рятувальника, вага якого близько 20 кілограмів, додатково мають при собі засоби зв'язку та освітлення. Третя вправа передбачала оперативне розгортання особового складу ланки газодимозахисників від пожежної автоцистерни з подачею водяного ствола на осередок умовної пожежі.

У ході чесного суперництва визначалася індивідуальна майстерність кожного вогнеборця, що є запорукою чіткої і злагодженої дії всієї пожежно-рятувальної команди. У випадку чиєїсь помилки судді нараховували додаткові штрафні бали. Успіх команди залежав від спільної дії всіх учасників та уміння правильно й рішуче діяти в нестандартній ситуації. Усі етапи змагань дали можливість перевірити рятувальників – газодимозахисників на витривалість, спритність та швидкість.

Проте усі учасники з поставленими завданнями впоралися, адже дані випробування є повсякденною роботою бійців Держслужби з НС.

Як зазначив головний суддя змагань - заступник начальника ГУ ДСНС у Рівненській області полковник служби цивільного захисту Ігор Михальчук: - «Порівняти свої можливості, самостійно побачити власні недоліки, можна лише реально змагаючись у наближених до бойових умовах зі своїми товаришами із інших підрозділів. Тому за одностайним рішенням суддівської колегії, мета змагань – удосконалення практичної підготовки особового складу при роботі в апаратах для захисту органів дихання в екстремальних умовах – досягнута».

За результатами змагань найспритнішими виявилися газодимозахисники наступних пожежно-рятувальних підрозділів: перше місце виборола команда вогнеборців 2-ї пожежно-рятувальної частини міста Рівного, друге місце посіла команда ДПРЧ №22 по охороні Рівненської атомної електростанції, а третє місце зайняли бійці 20-ї державної пожежно-рятувальної частини з охорони ПАТ «Рівнеазот».

Всі переможці отримали почесні грамоти за підписом тимчасово виконуючого обов’язки начальника обласного управління ДСНС полковника служби цивільного захисту Сергія Крука та цінні подарунки, які в урочистій атмосфері вручено керівництвом облуправління ДСНС.

ГУ ДСНС України у Рівненській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Міліція звертається до ...

КОМЕНТАРІ