У Тернополі відбувся перший Всеукраїнський фестиваль водних видів спорту

У Тернополі відбувся перший Всеукраїнський фестиваль водних видів спорту

30.09.14 15:25 0 367
Перший Всеукраїнський фестиваль водних видів спорту відбувся 28 вересня у Тернополі. Головною «родзинкою» фестивалю стали перегони на човнах «Дракон», які ще називають драгонботами. Гості фестивалю мали можливість поспостерігати за показовими виступами з вітрильного спорту (віндсерфінгу) та веслування на байдарках і каное, змаганнями з канополо, майстер-класом з веслування на туристичних каное.

Привітав учасників змагань заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Леонід Бицюра.

«Для нас важливо розвивати водні види спорту, адже тернопільський став – потужна водна арена не тільки на Тернопільщині, а й в Україні та Європі, - наголосив Леонід Олексійович. – Саме тому кілька років тому ми відновили чемпіонат світу з водно -моторного спорту, а тепер вперше проводимо фестиваль водних видів спорту. Сподіваюся, такі змагання стануть традиційними у нашому місті та проходитимуться не тільки на всеукраїнському, а й міжнародному рівнях».

Тернопіль має всі шанси стати центром водного туризму, вважає доцент кафедри водних видів спорту Національного університету фізичного виховання і спорту України (НУФВСУ), майстер спорту з веслування на байдарках Оксана Чередниченко.

Насамперед для цього у місті потрібно відновити діяльність спортивних споруд.

«Дуже важливо, щоб у Тернополі відновили веслувальний канал, який з 1996 року не працює, - зазначила Оксана Олександрівна. – Тоді тут можна було б проводити міжнародні змагання, кубки світу, чемпіонати Європи».

Розпочались змагання перегонами на човнах «Дракон». За сприяння Федерації каное України до Тернополя було доставлено два драгонботи - великі десятимісні каное, які мають голову дракона і хвіст. Саме на цих суднах і виступали тернопільські веслувальники. Дистанція заїздів мала довжину 200 метрів і пролягала вздовж набережної від пристані катерів до Острівця закоханих.

Участь у перегонах взяли вісім команд. Згідно жеребкування, у першому заїзді змагалися команди ОДА та педуніверситету з перемогою майбутніх педагогів. Далі дистанцію долали команди ДЮСШ «Буревісник», де виступали наймолодші учасники – юні спортсмени-веслувальники – учні школи, та команда ТНЕУ. Наступну пару команд склали «Олімп» та МНС.У ще одному відбірковому заїзді виступили «Туристи Тернопілля» та «Ветерани веслування – Укрінбанк».

Поки команди відпочивали, готуючись до наступного етапу змагань, увагою публіки заволоділи представники секції віндсерфінгу, які під яскравими вітрилами вітродошок класів «RS:X» та «Biс Teсhno» демонстрували свої вміння підкорювати стихії вітру та хвиль. Загалом на плесі цього дня було до п'ятнадцяти вітрильників.

До наступного кола вийшло чотири команди, пари яких знову були складені згідно жеребкування. Відтак у двобої між двома тернопільськими вузами виграли представники ТНЕУ, а заїзд між спортсменами з МНС та ветеранами завершився перемогою веслувальників з більшим досвідом.

У фіналі за третє місце змагалися команди МНС та педуніверситету, а за перше-друге місця боролися студенти ТНЕУ та ветерани.

Загалом, четверте місце у турнірній таблиці змагань з драгонботу посіла команда Державної служби Міністерства з надзвичайних ситуацій Тернопільської області. Бронзовими призерами стали представники ТНПУ імені Володимира Гнатюка. Срібні нагороди виборола команда «Ветерани веслування – «Укрінбанк», а перемогу у змаганнях та Кубок міського голови здобули студенти ТНЕУ.

Переможці виграли у своїх старших колег з відривом практично у 3 секунди: результат команди ветеранів 00:59,66 с, а діючих спортсменів-веслувальників, які студентами економічного університету, – 00:56,84 с.

Після завершення перегонів на човнах «Дракон» на острівці «Чайка» відбулися турнір з канополо та майстер-клас з туристичного веслування.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Волинь: в області триває ...
Наступна новина: В Закарпатській області ...

КОМЕНТАРІ