За словами посадовця, програма була затверджена на сесії обласної ради з обсягом фінансування 2 млн. грн. Вона передбачає проведення лікування та реабілітації учасників АТО у медичних закладах вторинного і третинного рівнів. Всі бажаючі можуть звертатися одразу в лікувальні установи третинного рівня. В обласній клінічній лікарні ім. О. Ф. Гербачевського працює лікарсько-консультативна комісія, яка з огляду на патологію пацієнта визначає пріоритетність направлення.
Олександр Торбас констатує, що в нашій області ця програма працює і завдяки їй майже 100 учасників АТО вже проходять курс лікування та реабілітації. До кінця року вони будуть повністю забезпечені медикаментами та харчуванням. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України протягом доби на харчування виділяється 35 грн., а на лікування – 40 грн. Усіх пацієнтів можна поділити на три групи: поранені, контужені та хворі (ті, в кого спостерігається загострення хронічних хвороб).
На Житомирщині вже підготували 31 психолога. Саме ці фахівці допомагають хлопцям адаптуватися до мирного життя. Директор департаменту охорони здоров'я звертає увагу на те, що зараз майже 30 військовослужбовців проходять реабілітаційний курс в обласній психіатричній лікарні №1, оскільки після побаченого самі лише поради психолога їх не рятують.
Олександр Торбас повідомив, що санаторій «Дениші» готовий прийняти на реабілітацію 50 учасників АТО. У цей заклад отримали направлення 7 чоловік. Окрім лікарів із хлопцями проводитимуть роботу психологи та церковнослужителі.
Чиновник розповів, що вже врегульоване питання щодо розмежування компетенції між військовою та цивільною медициною. Наразі для учасників АТО максимально спрощені формальні процедури оформлення на реабілітацію. Окрім цього, Житомирське державне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство гарантує безкоштовне протезування для цієї категорії громадян. Важливим досягненням є те, що приватні структури погодилися безкоштовно надавати учасникам АТО послуги з обстеження на магніто-резонансному томографі.
Олександр Торбас зазначив про те, що троє важко поранених житомирських військовослужбовців потребують лікування за кордоном. До Міністерства охорони здоров'я України вже направлений відповідний лист і зараз хлопці, їх рідні та лікарі чекають на позитивну відповідь.
Загалом, у кожній районній та міській лікарні Житомирщини зараз на лікуванні та реабілітації перебуває по 2-3 військовослужбовців.
Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Понад 300 лікарів у Львові ...
Наступна новина: На Буковині сварка між ...