На Волині відбулося перепоховання польських прикордонників, які загинули під час боїв у вересні 1939 року на території Шацького району

На Волині відбулося перепоховання польських прикордонників, які загинули під час боїв у вересні 1939 року на території Шацького району

11.10.14 14:04 0 458
Учора на польському кладовищі у селі Мельники Шацького району відбулося перепоховання та вшанування пам'яті польських прикордонників, які загинули у вересні 1939 року. Участь у траурній церемонії взяли представники Польщі та України. Від імені голови облдержадміністрації Володимира Гунчика до скорботного заходу долучився радник голови ОДА Сергій Кошарук.

Також віддали шану польським секретар Ради охорони пам'яті боротьби і мучеництва, професор Анджей Кунерт, голова Шацької РДА Олександр Кусько, представники громадськості та науковці.

«Ми зібралися тут для того, щоб вшанувати людей, які загинули у протистоянні військової агресії. Ми вільна нація і прагнемо миру. Президент України запропонував мирний план і народ його підтримав, і підтримав весь світ. Надзвичайно важливо пам'ятати, що події, які минули пам'ять про них має нас об'єднати на спільному шляху розвитку на якому Україна має найпершого союзника в особі польського народу», - наголосив Сергій Кошарук.

Він висловив вдячність тим, хто провів цю велику пошукову роботу та долучився до організації цієї події.

У відправі поминальної панахиди взяли участь Ксьондз Ян Бурас, Ксьондз Збігнів Кемпа, єпископ Віталій Скомаровський, ординарій Луцької дієцезії, а також священики територіальних громад Шацького району отці Петро, Михайло та Богдан.

Роботи зі спорудження могили польським офіцерам і солдатам, які полягли під час Другої Світової війни здійснювала Рада охорони місць пам'яті боротьби та мучеництва Республіки Польща.

До підніжжя меморіалу польських прикордонників представники України та Польщі поклали вінки, корзини із живими квітами. Пам'ять їх вшанували військовим салютом.

Нинішнього року під час пошукових робіт спільною українсько-польською експедицією на території Шацького району було виявлено останки восьми польських військових: семи безіменних солдат Корпусу прикордонної охорони та одного поліцейського. З української сторони дослідження проводило підприємство «Волинські старожитності».

Загалом же, у с.Мельники на військовому кладовищі спочивають 18 підофіцерів та офіцерів з Корпусу прикордонної охорони, які загинули від рук радянських солдатів.

Прес-служба облдержадміністраціїї
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ