У прокуратурі Луцька обговорили проблеми додержання в обласному центрі законодавства в сфері містобудівної діяльності

У прокуратурі Луцька обговорили проблеми додержання в обласному центрі законодавства в сфері містобудівної діяльності

11.10.14 14:23 0 459
У прокуратурі міста Луцька відбулась міжвідомча нарада з питань додержання в обласному центрі Волині законодавства в сфері містобудівної діяльності.

Розпочинаючи нараду, прокурор міста Луцька Андрій Кучер зазначив, що прокуратурою обласного центру під час проведення перевірок у цій сфері виявлялись непоодинокі порушення вимог закону.

Одним з найбільш проблемних питань у місті нині залишається велика кількість випадків незаконного розміщення тимчасових споруд, що встановлюються у санітарних та зелених зонах, зонах проходження інженерних мереж та комунікацій, прибудови до багатоповерхових будинків, що здійснюються з порушеннями законодавства.

Поширеними є й порушення у сфері автодорожнього комплексу, коли на зупинках громадського транспорту, всупереч норм, встановлюються споруди ближче, ніж за 5 метрів до проїзної частини. На такі порушення документами реагування прокуратура уже неодноразово вказувала міському голові, між тим, навіть цьогоріч мерією і надалі приймались рішення про надання в оренду земельних ділянок для обслуговування торгівельних павільйонів, встановлених з такими порушеннями.

Не завжди посадовцями міської ради приділяється увага питанню наповнення місцевого бюджету коштами пайової участі забудовників в розвитку інфраструктури міста. У цій сфері посадові особи муніципалітету упродовж 2011-2013 років фактично бездіяли, що призвело до ненадходжень значних коштів.

Зокрема, лише після початку прокуратурою досудового розслідування міською радою було укладено з ПП «Реммеблі» договір про пайову участь у розвиток інфраструктури міста на суму близько 4 мільйонів гривень, які уже сплачені в міський бюджет.

У той же час, ще близько 30 об’єктів будівництва на території міста були прийняті в експлуатацію у минулому та поточному роках без сплати коштів пайової участі в розвитку інфраструктури міста.

Також прокуратурою міста було виявлено порушення кримінально-караного характеру при облаштуванні дитячих майданчиків.

Так, Департаментом житлово-комунального господарства міської ради з приватним підприємцем було укладено договір про закупівлю дитячого обладнання на загальну суму близько 56 тис. грн., яка була перерахована з бюджету. В подальшому підприємцем та комісією Департаменту ЖКГ складено акти приймання-передачі цього обладнання, якими засвідчено його встановлення.

Однак, прокуратурою було виявлено, що частина обладнання відсутня, а бюджетні кошти фактично розтрачені. За цим фактом нині триває досудове розслідування.

Підсумовуючи нараду, Андрій Кучер наголосив, що усі ці проблемні питання постійно перебувають у полі зору органів прокуратури, однак, для їх розв’язання необхідна скоординована співпраця правоохоронних органів, влади та органів місцевого самоврядування, аби усі лучани могли з впевненістю сказати, що проживають у насправді європейському місті.

Також учасниками міжвідомчої наради розроблено ряд спільних узгоджених заходів з метою усунення наявних недоліків з питань регулювання містобудівної діяльності та забезпечення благоустрою на території міста.

Про це повідомили у прес-службі прокуратури Волинської області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Червоно- армійський: ...

КОМЕНТАРІ