У прокуратурі Нововолинська відбулася міжвідомча нарада щодо проблем підліткової злочинності

У прокуратурі Нововолинська відбулася міжвідомча нарада щодо проблем підліткової злочинності

11.10.14 13:43 0 479
У прокуратурі міста Нововолинська за участі представників правоохоронних органів та органів державної влади проведено міжвідомчу нараду, на якій обговорено криміногенну ситуацію в підлітковому середовищі та заходи, необхідні для її покращення.

Розпочинаючи нараду, прокурор міста Нововолинська Олександр Шпота зауважив, що у місті впродовж 9 місяців 2014 року 16 неповнолітніми вчинено 30 кримінальних правопорушень (за аналогічний період минулого року 12 неповнолітніх скоїли 28 кримінальних правопорушень). До Нововолинського міського суду наразі направлено 10 обвинувальних актів щодо неповнолітніх.

Цьогоріч нововолинськими підлітками не вчинено особливо тяжких злочинів. Зменшилася й кількість вчинених ними хуліганств та розбійних нападів. Натомість зросла кількість крадіжок.

Насамперед підліткова злочинність зумовлена неналежним виконанням батьками дітей батьківських обов’язків, що вимагає відповідного реагування працівників кримінальної міліції у справах дітей.

2014 року 55 батьків юних нововолинців притягнуто до відповідальності за невиконання обов’язків щодо виховання дітей.

Не останньою причиною зростання підліткової злочинності є неналежна організація виховного процесу установами і закладами освіти, а також те, що лише кожен четвертий нововолинський старшокласник у позашкільний час відвідує гуртки та секції.

Наголосив прокурор Нововолинська й на тому, що в місті необхідно посилити роботу з виявлення фактів продажу неповнолітнім спиртного у торгівельних закладах. При цьому осіб, які такі напої реалізовують, потрібно притягувати до найсуворішої відповідальності, передбаченої законом.

На нараді було вказано на недоліки та прорахунки в діяльності управління освіти та служби в справах дітей виконавчого комітету Нововолинської міської ради, а також сектору кримінальної міліції в справах дітей Нововолинського МВ УМВС України у Волинській області.

Учасники наради узгодили низку спільних заходів задля попередження вчинення неповнолітніми мешканцями Нововолинська злочинів у подальшому, а також забезпечення додержання прав дітей, які вступили у конфлікт із законом. Про це повідомили у прес-службі прокуратури Волинської області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ