Тернополянам продемонстрували, як діяти під час терористичного акту

Тернополянам продемонстрували, як діяти під час терористичного акту

11.10.14 11:06 0 620
Схему дій у випадку вчинення терористичного акту відпрацювали у Тернополі 10 жовтня. Навчання провели на базі колишнього заводу «Сатурн». Участь у тренуваннях взяли представники управління з питань цивільного захисту населення Тернопільської ОДА, представники управління ДСНС в області, спеціалісти екстреної медичної допомоги, волонтери товариства Червоний Хрест.

Відтак відповідні служби продемонстрували, як рятуватимуть людей, які опинились під насипом. Тренування відбувались у режимі реального часу.

Після того, як пролунав вибух, на місце виїхали представники управління ДСНС. Вони перевірили територію на наявність вибухонебезпечних предметів, після чого залучили кінологічну службу для пошуку живих людей. У свою чергу роботу розпочали і представники екстреної медичної допомоги та волонтери з Червоного Хреста.

«Як правило, постраждалих завжди є більше, аніж медиків, - зазначив завідувач кафедри медицини катастроф та військової медицини Тернопільського державного медичного університету Ярослав Гудима. – Тому ми для надання першої допомоги залучаємо волонтерів, які мають медичну освіту. Зокрема представників Червоного Хреста, які беруть участь у шніх тренуваннях. Це студенти 5-го курсу медичного університету, які пройшли стажування в Польщі».

Постраждалих розподіляли за ступенем складності ураження на три сектори – червоний, жовтий та зелений. Медики були зосереджені в червоному секторі, поттерпілим якого потрібно нагально надати допомогу. Волонтери спостерігали за станом людей у жовтому секторі, а також допомагали надавати психологічну підтримку людям із зеленого сектору, які не мають суттєвих поранень.

«Кожен фахівець під час таких масових випадків відіграє важливу роль. Саме тому, окрім медиків, залучаємо також представників громадських організацій медичного спрямування», - додав Ярослав Гудима.

Під час тренувань альпіністи із управління ДСНС продемонстрували евакуацію потерпілого із висоти 20 метрів. Це додаткова можливість порятунку, адже в деяких випадках винести людину звичним способом неможливо через важкість поранення та руйнацію будівлі.

«У ході тренувань представники відповідних служб усвідомили на практиці, як діяти у різних ситуаціях під час терористичного акту, - зазначив перший заступник голови облдержадміністрації Іван Крисак. – Ми побачили професіоналізм з боку рятувальників та медиків. Зокрема оперативно працює кінологічна служба, набагато полегшує роботу наявність альпіністів в управлінні ДСНС. У нинішніх умовах є загроза виникнення терористичних актів на території області. Тому дії під час таких випадків мають бути чітко відпрацьовані».

Довідково:

У випадку масового ураження жителів області медичну допомогу готові надати у 4 обласних, 2 міських та 17 центральних районних лікарнях, в яких за рахунок дострокової виписки пацієнтів звільнять 590 ліжок хірургічного відділення, 750 – терапевтичного відділення та 100 – травматичного відділення.

Транспортування потерпілих забезпечує обласний центр екстреної медичної допомоги та медичних катастроф. У разі потреби переливання крові допомогу можна отримати у Тернопільській та Теребовлянській станціях.

За інформацією департаменту охорони здоров'я Тернопільської ОДА

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Львівській області у ...
Наступна новина: Обласна науково-практична ...

КОМЕНТАРІ