В Чернігівській області тривають заходи з ліквідації наслідків захворювання свиней на африканську чуму

В Чернігівській області тривають заходи з ліквідації наслідків захворювання свиней на африканську чуму

14.10.14 13:10 0 503
10 жовтня в одному з приватних господарств у с. Крути Ніжинського району встановлено факт захворювання 1 голови свині на африканську чуму. Наступного дня цей діагноз було підтверджено експертним висновком Київського державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи

З огляду на це, проведено засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при Ніжинській РДА, на якій затверджено план заходів щодо ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання. Територію с. Крути оголошено неблагополучною щодо африканської чуми свиней, встановлено 3 км карантинну зону навколо с. Крути із зоною захисту с. Поляна.

Вживаються заходи по недопущенню поширення збудника захворювання за межі епізоотичного осередку та ліквідації хвороби. Створено 6 робочих груп, до складу яких увійшли представники органів влади, ветеринари, рятувальники та правоохоронці. Встановлено 3 карантинні ветеринарно-міліцейські пости на дорогах при в'їзді в с. Крути. Протягом 12 жовтня здійснено обхід 326 приватних господарств, в ході чого у населення вилучено 23 тварини та продукти забою 2-х тварин, яких о 21:50 утилізовано шляхом спалювання.

Станом на 13 жовтня тривають повторні обстеження дворів села Крути з метою виявлення і подальшої утилізації свиней.

Управління ДСНС у Чернігівській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Рівненській області ...
Наступна новина: Ігор ЛАПІН: «Сім’я у ...

КОМЕНТАРІ