У Рівненській області правоохоронці Костопільщини вилучили "небезпечний насвай"

У Рівненській області правоохоронці Костопільщини вилучили "небезпечний насвай"

14.10.14 09:30 0 455
На минулому тижні в Костополі міліція провела профілактичні відпрацювання щодо недопущення правопорушень та злочинів, а також иявлення осіб, котрі розповсюджують «насвай».

Результати даного заходу принесли бажаний результат – правоохоронці затримали громадянку Р., жительку м.Костопіль, що здійснювала продаж «насваю» неповнолітнім особам. У помешканні даної громадянки було вилучено близько 2 кілограм порошкоподібної гранульованої речовини чорного кольору, ззовні схожою на так звану речовину «насвай».

За деякими даними, основними компонентами «насваю» є махорка або тютюн. У суміш додають гашене вапно, золу рослин, верблюжій кізяк або курячий послід, іноді масло, а деколи до гною підмішують сухофрукти та приправи. Зовнішній вигляд у нього різний - від зелених кульок до сірувато-коричневого порошку.

Самим проблемним в цій ситуації є те, що в нашій державі «насвай» не відноситься до переліку наркотичних засобів, хоча даний продукт має досить негативний вплив на здоров'я підлітків, адже саме ця категорія населення, найбільш схильна до вживання цієї речовини. Насвай дає високий ризик звикання, викликає рак ротової порожнини і стравоходу, захворювання кишкового тракту. Застосовують його, закладаючи або під нижню верхню губу, під язик або в носову порожнину.

Як зазначив начальник СКМСД Костопільського РВ УМВС України в Рівненській області капітан міліції Віталій Тихончук, що подібні відпрацювання будуть проводитись систематично. Але правоохоронним органам самим з цим злом боротись тяжко, саме тому Віталій Тихончук звертається до жителів міста та району з проханням - роз'яснити дітям та рідним про руйнівний вплив цієї речовини на організм людини.

У ряді країн СНД насвай вільно продають на ринках, нажаль в нашій країні відсутня кримінальна відповідальність за розповсюдження «насваю».

Вилучену речовину було вилучено та направлено на дослідження до НДЕКЦ УМВС України в Рівненській області. По даному факту порушено кримінальне провадження за ч.1 ст. 307 КК України, санкції якої передбачають позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років.

Тетяна Корольчук,

Костопільський РВ УМВС України

в Рівненській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: На Львівщині четверо ...
Наступна новина: На Хмельниччині ...

КОМЕНТАРІ