Тернопілля: «Луни повстанського краю» відгомоніли в Антонівцях

Тернопілля: «Луни повстанського краю» відгомоніли в Антонівцях

15.10.14 08:33 0 480
14 жовтня у селі Антонівці Шумського району відбулося обласне літературно-мистецьке свято “Луни повстанського краю”. Участь у дійстві взяв голова Тернопільської обласної державної адміністрації Олег Сиротюк. Він привітав присутніх зі святом Покрови Пресвятої Богородиці, Днем українського козацтва та 72-ю річницею утворення УПА.

Як зазначив керівник краю, проведення літературно-мистецького дійства у такий нелегкий час має особливе значення.

«В цей день ми вшановуємо пам'ять усіх, хто воював за становлення нашої держави, тих, хто продемонстрував як самовіддано і жертовно потрібно вести боротьбу, - наголосив Олег Сиротюк. - Зараз формується новітня повстанська армія. З тих людей, які продовжують боротьбу на східному фронті, з тих людей, які залишаються тут, але чітко усвідомлюють свої завдання перед українською нацією. Ми повинні розбудувати і відродити державу. На нас дивляться наші діти та онуки, колись вони запитають що ми робили, коли вирішувалася доля нашої держави. Від чину кожного з нас залежить дуже багато».

Розпочалося літературно-мистецьке дійство “Луни повстанського краю” з божественної літургії в капличці.

Потім урочистою ходою учасники дійства вирушили до повстанського кладовища, де пам'ять воїнів УПА вшанували поминальною панахидою.

Опісля на гостей чекало невеличке літературно-мистецьке дійство. Колективи виконували повстанські пісні, зачитували патріотичні поезії.

Приїхали вшанувати воїнів Української повстанської армії не лише з Тернопільщини. Гість з Рівненщини Олександр Павлюк зауважив, що подвиги бійців УПА незабутні.

«Ми приїхали з Острога щоб вшанували людей які віддали життя за нашу свободу. Ми поклоняємося їх звитязі, хочемо, щоб наші діти додержувалися їх уставів. Сплив час, після тих років пройшло чимало подій, та пам'ять про нелегку підпільну боротьбу не стирається».

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В Ужгороді відбудуться ...
Наступна новина: В Луцьку міський голова ...

КОМЕНТАРІ