В Житомирській області у Державному архіві відкрилася виставка документів про історію Коростишівського педагогічного коледжу імені І. Я. Франка

В Житомирській області у Державному архіві відкрилася виставка документів про історію Коростишівського педагогічного коледжу імені І. Я. Франка

21.10.14 15:28 0 277
У Державному архіві Житомирської області 20 жовтня відкрилася виставка документів «З історії Коростишівського педагогічного коледжу імені І. Я. Франка», присвячена 145-річчю з дня заснування Коростишівської учительської семінарії.

Історія навчального закладу сягає 22 жовтня 1869 року, коли розпочала працювати учительська семінарія Південно-Західного краю. Вона була створена за проектом відомого педагога Костянтина Ушинського, а першим її директором став Іван Посяда – соратник Тараса Шевченка та активний діяч Кирило-Мефодіївського братства.

На експозиції представлені журнали Коростишівської учительської семінарії, заяви про прийом та правила для вступників і вихованців навчального закладу, списки учнів, листи, розклади занять та звіти про діяльність семінарії. Серед усіх експонатів особливу увагу привертають документи, які свідчать про навчання там відомого письменника Степана Васильченка та похвальний лист учню Павлу Жураховському «за прекрасну поведінку та відмінні успіхи в навчанні», датований 1913 роком. В архіві зберігаються й газети «Ленінський шлях» та «Радянська Житомирщина», в яких висвітлюється історія розвитку та діяльності навчального закладу.

Виставку відкрила заступник директора Державного архіву Лариса Мироненко, а експонати представила заступник начальника відділу інформації та використання документів Вікторія Дідківська.

Кандидат на посаду заступника голови облдержадміністрації Ярослав Лагута подякував працівникам архіву за підбір цінних документів для виставки. Він наголосив: «Оглянувши експозицію, кожен отримує нагоду переконатися в тому, що навчальні заклади Житомирщини багаті традиціями і славними діячами. Не знаючи свого минулого, ми не зможемо мати майбутнього. Зараз основний акцент у навчально-виховному процесі треба переорієнтувати на те, аби залучати підростаюче покоління до роботи із першоджерелами. Діти повинні робити висновки про різні події та факти не на основі інформації, отриманої із сумнівних інтернет-ресурсів, а завдяки опрацюванню оригіналів цінних документів». Посадовець висловив переконання, що виставки в архіві ставатимуть все більш популярними серед студентів і школярів області та спонукатимуть молодь до пізнання та самовдосконалення.

За словами заступника директора з виховної роботи Коростишівського педагогічного коледжу імені І. Я. Франка Антоніни Демченко, у навчальному закладі готується до друку збірник статей про історію та сьогодення коледжу. Вже вдалося знайти дані про 29 директорів, а завдяки архівним матеріалам невдовзі буде відомо про всіх людей, які завдяки своїй праці і таланту виховали цілу плеяду педагогів.

Виставка документів діятиме у читальному залі Державного архіву області з 20 по 24 жовтня.

Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: В Луцьку переможці та ...

КОМЕНТАРІ