Про це повідомив власкор IA ZIK.
За словами голови асоціації розвитку Інтернет-простору Віктора Левандовського, мета цих баркемпів – створювати для айтішників приводи, щоб люди могли збиратися, виступати з доповідями та обмінюватися досвідом.
«Розвиток ІТ-кластера – перспективне всюди. Скоріше питання в тому, наскільки регіон готовий підтримувати такі ініціативи і прийняти це за стратегічну мету. Зараз всім у приклад показують Львів. А якщо копнути ще раніше – то Харків, які справді зробили стратегічним розвиток IT-напрямку. Давайте глянемо, що змінилося у Львові. За останні десять років Львів справді став айтішною столицею. Там зараз понад 10 тисяч тільки програмістів. Ми ж у Луцьку йдемо до цього, але якось дуже повільно. Перспективи цього напрямку вражають», – каже Левандовський.
Водночас, ресурси волинських вишів у цьому напрямку – слабенькі. Експерт визнає: «Перетягнути ж кадри з Києва чи Львова до Луцька – практично нереальна задача. Тому основу треба створювати тут. Ми працюємо з інститутами, підказуємо, як вчити не загальним речам, щоб виходив досвідчений користувач. А розповідаємо, які технології найбільш актуальні. Ми проводимо ті ж баркемпи, щоб показати людям, що зараз розвивається у світі».
На його думку, насамперед місцева влада повинна задекларувати, що ІТ-компаніям, які прийдуть до Луцька, створюються всі умови для існування, зокрема, в плані роботи з державними органами. «Такі компанії повинні мати, я вважаю, якісь навіть тепличні умови», – зазначив він.
Як відомо, раніше експерти заявляли, що одним із головних напрямків стратегії Луцька має бути розвиток ІТ-кластера.
Новости
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Тернопільська міська рада ...
Наступна новина: Юрій Турянський зустрівся з ...