На Тернопіллі у Козовій освятили Стелу на честь Героїв Небесної Сотні

На Тернопіллі у Козовій освятили Стелу на честь Героїв Небесної Сотні

21.10.14 15:43 0 319
Освячення Стели на честь Героїв Небесної сотні відбулося у смт. Козова 19 жовтня. Чин освячення здійснив архиєпископ та митрополит Тернопілсько-Зборівським Кир Василій Семенюк та близько двадцяти всечесних отців. Долучився до урочистостей голова Тернопільської обласної державної адміністрації Олег Сиротюк.

«під час освячення стели героям Небесної сотні ми згадуємо ті зимові події, коли весь український народ постав, щоб боротися з тиранією. Герої Небесної сотні, більшість з яких – ровесники незалежності, стали в перших шеренгах тих, ризикуючи життям, пішли на боротьбу, тому, що чітко усвідомлювали - якщо не я, то хто. Вони підняли прапор боротьби і продемонстрували кожному з нас яким патріотом потрібно бути. Вони здолали злочинний режим, віддали життя щоб він впав», - наголосив голова ОДА.

За ловами керівника області, Небесної Сотня взяла на себе відповідальність, яку мав взяти на себе кожен українець, – говорити правду та захищати її чого б це не коштувало.

«Після їх героїчного чину здригнулася українська держава. Я впевнений, що до цієї стели будуть приходити батьки з дітьми та онуками, будуть приходити вчителі з свої ми учнями для того що розповісти правду про ті події, щоб навчити як потрібно жити та як любити свою державу. Щоб оновити націю, потрібно чинити кожному з нас так, Герої Небесної Сотні і теперішні добровольці на сході нашої держави» - підкреслив Олег Сиротюк.

Батько Героя Небесної Сотні Володимир Голоднюк, якого запросили на освячення стели, зазначив, що такі пам'ятники потрібні, щоб виростити нову молодь, нову генерацію – патріотів нашої держави.

«Я батько того хлопчика в голубій касці, якому виповнилося лише 19 років, - зазначив Володимир Голоднюк. - Того хлопчика який у 19 мріяв так як і ми –жити, творити, кохати. Але він зумів у свої 19 зробити, стільки скільки я не зумію зробити за життя. Небесна сотня, були покликана і відібрана Богом зупинити зло, і вони це зробили. Без зброї, незахищені, тільки своїм відкритим серцем і любов'ю. Мене часто запитують за що вони загинули, тут напевно найбільше підійдуть слова з пісні «За Україну, за її волю, за честь, за славу, за народ…», іншої відповіді немає».

Стела на честь Героїв Небесної сотні споруджена з ініціативи священиків парафії Успіння Пресвятої Богородиці о. Михайла Збанджали та о. Василя Баглея. Після освячення її вони подякували усім, хто доклався до будівництва та зведення пам'ятника.

«Тут нас зібрала згадка, про ті ще так недалекі події в нашій історії, - зауважив о. Василь. - Слово «пам'ятник» етимологічно походить від слова «пам'ять» «пам'ятати». Великий мислитель античного світу Марк Аврелій каже, що мертвим не треба пам'ятників - живим треба пам'ятники, щоб їхні серця не зачерствіли. Цей пам'ятник для нас, живих. Я звертаюся до всіх – дорогі державні мужі, в кожному рішенні, яке будете приймати в житті, згадайте очі батька чий син поліг за Україну, звертаюся до батька чи матері які приведуть дітей, сюди на дитячий майданчик, підійдіть спочатку до стели і помоліться за полеглих за Україну».

Скульптор, Олексій Ласкевич разом з товаришем Романом Домашичем працювали над стелою майже 5 місяців. Як зазначив Олексій Ласкевич, в роботі намагалися передати дух Майдану.

«Основний задум – зобразити Героїв Небесної Сотні у силуетах, - наголосив скульптор. - Вони наче вирвані з серця України. Збоку зображені Ангели охоронці. Один спустився, щоб втішити тих, що плачуть досі, інший зі стягом - підтримує Україну. Також ми зобразили дівчину це – символ матерів, коханих які досі сумують за найдорожчими».

Після освячення Стели вихованці Козівського будинку дитячої та юнацької творчості читали патріотичні поезії, виконували релігійні пісні. Завершилися урочистості виконанням державного Гімну.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Автору гімну ...
Наступна новина: У Рівненській області ...

КОМЕНТАРІ