загрузка...
 На Тернопільщині відзначать 100 – річчя від дня народження Якова Гніздовського

На Тернопільщині відзначать 100 – річчя від дня народження Якова Гніздовського

31.10.14 14:39 0 422
Про підготовку до відзначення на Тернопільщині 100-річчя від народження українського художника, графіка, кераміста, мистецтвознавця, уродженця с. Пилипче Борщівського району Якова Гніздовського йшлося 30 жовтня на засіданні оргкомітету під керівництвом заступника голови Тернопільської облдержадміністрації Леоніда Бицюри.

Як повідомив директор департаменту культури, релігій та національностей облдержадміністрації Григорій Шергей, 27 січня, в день народження митця, на Тернопіллі відбудеться низка заходів. Зокрема, у планах – відкриття виставки робіт Якова Гніздовського, 62 з яких перебуває на території області, науково-практична конференція тощо.

«Ми пишаємося тим, що саме на Тернопільщині народився митець, який своєю творчістю прославив наш край на весь світ, - зазначив заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Леонід Бицюра. - У зв'язку з нелегкими історичними подіями він був змушений покинути рідну землю. Там, за океаном, визнали талант Якова Гніздовського. У 1954 році відбулася його перша персональна виставка в США. Однак справжня слава прийшла, коли галерея Асоціації Американських Митців у Нью-Йорку купила 220 відбитків його серії дереворізів «Сосни». За два неповні роки проживання в Парижі, Гніздовський мав три успішні виставки. Там же він уперше виставив олійні картини, кераміку і скульптуру малих форм. Після 1960 року художній авторитет Гніздовського зріс, він здобув міжнародне визнання. Його роботи широко експонувалися в країнах Африки та на Близькому Сході, у Великобританії, Західній Німеччині, Чехословаччині, Японії».

За підсумками засідання Леонід Бицюра дав відповідні доручення працівникам структурних підрозділів облдержадміністрації.

Довідково: Яків Якович Гніздовський (27 січня 1915, Пилипче, Борщівський район,Тернопільська область — 8 листопада 1985, Нью-Йорк, США) — український художник, графік, кераміст, мистецтвознавець.

Яків Гніздовський малював олійними фарбами й темперою, різними твердими барвниками, гравірував на дерев'яних і металевих дошках, іноді займався скульптурою малих форм. Його спадщина складає сотні картин, а так само більш ніж 300 гравюр (ксилографії, офорти та ліногравюри). У свій час дві його картини — «Зимовий пейзаж» і «Соняшник» прикрашали кабінет президента США Джона Кеннеді в Білому домі .

Твори Я. Гніздовського зберігаються у приватних збірках та музеях, зокрема в Конгресовій бібліотеці, Бостонському музеї,Філадельфійському музеї, Університеті Делавер, Університеті Вашингтона, Батлер Інституті, фундації Вудварда, збірці Нельсона Рокфеллера (у США), а також у музеях Японії.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: За що судять бійців 51-ї ...

КОМЕНТАРІ