Івано-Франківщина: в Управлінні ДСНС в області відбулися навчальні збори із волонтерами з питань готовності до дій в умовах надзвичайних ситуацій осінньо-зимового періоду

Івано-Франківщина: в Управлінні ДСНС в області відбулися навчальні збори із волонтерами з питань готовності до дій в умовах надзвичайних ситуацій осінньо-зимового періоду

01.11.14 15:55 0 313
30 жовтня в Управлінні ДСНС в області відбулися навчальні збори із волонтерами, які зареєстровані на сайті Управління, з питань готовності до дій в умовах осінньо-зимового періоду.

Відкриваючи збори, начальник відділу організації заходів цивільного захисту Управління ДСНС в області підполковник служби цивільного захисту Олександр Мацарін зазначив важливість даного заходу і підкреслив, що співпраця з волонтерами в Управлінні ДСНС в області ведеться системно, вже відбувся ряд навчань з представниками волонтерського руху. Загалом для волонтерів існує широке поле діяльності, особливо в осінньо-зимовий період. Вони можуть бути корисними для надання допомоги переселеним особам з зони проведення АТО, водіям та пасажирам під час снігових заметів на автодорогах області, залучатися до співпраці під час розгортання пунктів обігріву та брати участь у складі соціальних патрулів.

Щоб волонтери краще усвідомили специфіку осінньо-зимового періоду для рятувальників, їх ознайомили з надзвичайними ситуаціями та подіями, характерними для області у цій порі року. Теоретична частина семінару продовжилася виступом працівника медичної служби Управління ДСНС в області, яка розповіла про надання першої долікарської допомоги при обмороженні кінцівок та відкритих частин тіла. Практичну медичну частину продовжив представник івано-франківської обласної організації Товариства Червоного Хреста України, який продемонстрував, як допомогти людині при втраті свідомості та зупинці дихання, по закінченні чого волонтери мали можливість здобути навички такої допомоги.

Загалом співпраця волонтерів з рятувальниками може бути різнопланова, їм знадобляться не тільки відповідні навички, а й просто чуйне та добре серце, щоб стати корисним, наприклад, при наданні допомоги переселенцям. Регіональним штабом з питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції продовжується робота щодо надання допомоги переселенцям волонтерами. На таких переселенців в області є понад дві з половиною тисячі, і їх кількість з кожним днем зростає, тож допомога волонтерів є доречною і потрібною.

Також присутнім розповіли про організацію роботи соціальних патрулів для надання допомоги населенню і запобігання випадкам переохолодження та особливості й місця розміщення стаціонарних, пересувних та рухомих пунктів обігріву на території області, які, в першу чергу, допомагають зменшити кількість постраждалих від переохолодження осіб без постійного місця проживання. Волонтери також мали можливість оглянути один з таких пунктів обігріву та ознайомитися з його роботою.

Звичайно, під час проведення цих навчальних зборів у волонтерів виникало чимало запитань, тож зустріч перетворилася на активний діалог, який свідчив, що волонтерами стають небайдужі молоді люди, які усвідомлюють, що становлення громадського суспільства починається з активної громадської позиції. У свою чергу, рятувальники підкреслюють, що така активна співпраця з волонтерськими організаціями у вигляді практичного заняття – це ще один реальний крок для ефективної взаємодії щодо спільних дій, спрямованих на збереження життя та здоров’я мешканців Прикарпаття.

Управління ДСНС в області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Волинська область: у ...

КОМЕНТАРІ