З територій,підконтрольних бойовикам на Сході,евакуйовано вже дев’ять університетів.

З територій,підконтрольних бойовикам на Сході,евакуйовано вже дев’ять університетів.

02.11.14 09:26 0 242
З територій, підконтрольних бойовикам в східних областях України, на сьогоднішній день евакуйовано вже дев'ять університетів.

Про це у своїй статті в DT.UA пишуть Оксана Онищенко та Лідія Суржик.

Так, Донецький національний технічний університет переїхав в Красноармійськ, Донецький національний університет – у Вінницю, Донецький національний університет економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського та Донецький юридичний інститут МВС України – в Кривий Ріг, Луганський національний університет ім. Тараса Шевченка – в Старобільськ, Східноукраїнський національний університет ім. Володимира Даля та Луганський державний університет внутрішніх справ – в Сєвєродонецьк, Луганський національний аграрний університет – в Харків, Луганський державний медичний університет – в Рубіжне.

Автори відзначають, що першими про необхідність евакуювати (змінити юридичну адресу) внз, які знаходяться на підконтрольній терористам території, заговорили в самих вузах, а не вищі чини Міносвіти. Ініціативні групи студентів і викладачів Донецького, а потім і Луганського національних університетів вимагали від української влади захисту і навіть погрожували пікетами.

МОН студентам запропонували два варіанти: перевестися в будь-який вуз України або навчатися в рідному евакуйованому вузі. Тих, хто не скористається ні одним з варіантів, на початку другого семестру будуть вважати такими, що не почали занять.

«Ті вузи, які знаходяться на окупованій території, не зможуть видати випускникам українські дипломи. Причини дві: ми не можемо контролювати навчальний процес, і ми нічого не фінансуємо в зоні тимчасової окупації. Правові підстави: факт окупації цих територій російськими військами і місцевими бандформуваннями», – заявив міністр освіти і науки України Сергій Квіт.

Він запевняє, що «МОН створить умови випускникам вузів і середніх навчальних закладів, які з різних причин залишилися в зоні тимчасової окупації, для складання іспитів екстерном або дистанційно, щоб вони мали можливість отримати українські дипломи».

Через численні звернення студентів Донецької та Луганської областей у відомстві розробили максимально спрощену процедуру переведення. Так, при відсутності академічної довідки і особистого справи суденту достатньо мати при собі документ, що засвідчує особу (паспорт, студентський чи військовий квиток тощо). Після повернення студента до свого університету, оцінки, які він отримав в «новому» вузі, будуть враховані.

Крім того, зазначають в МОН, керівникам вузів направили лист про першочергове поселення в гуртожиток студентів з Донецька та Луганська.

У той же час, у відомстві визнають, ще не вирішена проблема випускників, чиї документи з оцінками залишилися на окупованій території.

«Ми думаємо над цим питанням, радимося з вузами. Можливо, в такому випадку в додатку до диплома будуть перераховані навчальні предмети і курси, але без оцінок», – розповів DT.UA заступник директора департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки Микола Фоменко.

Тим, хто не виїхав з окупованої території, радять заходити на сайт Міносвіти, з’ясовувати нове місце дислокації свого навчального закладу, зв’язуватися з ним і дізнаватися, як буде організоване навчання і чи можлива дистанційна форма. Для жителів Донбасу в Міносвіти працює «гаряча лінія»: 096-444-30-86 або 481-32-15.

Про це повідомив ZIK
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ