В Івано-Франківську до нічних пошуків 11-річного хлопчика залучалися практично усі міліцейські підрозділи

В Івано-Франківську до нічних пошуків 11-річного хлопчика залучалися практично усі міліцейські підрозділи

02.11.14 19:39 0 255
Бабуся та дідусь п'ятикласника, котрий напередодні зранку пішов із дому та не повернувся, надвечір упадали у відчай. Онука ніде не було, мобільний зв'язок – відсутній, тож після марних самостійних пошуків звернулися за допомогою до правоохоронців.

На нічні пошуки хлопчика одразу ж було орієнтовано всі патрульні наряди, особовий склад обласного та міського відділень кримінальної міліції у справах дітей, дільничних інспекторів міліції та працівників інших міліцейських підрозділів обласного центру. Правоохоронці перевіряли вокзали, закинуті приміщення, сходові клітки багатоповерхівок, промислові зони, розпитували знайомих і друзів сім'ї. Пошуки ускладнювалися тим, що це була нічна пора доби.

До речі, зниклий Роман був круглою сиротою. Батько та мати хлопчика, на жаль, померли кілька років тому, відтоді опікунами неповнолітнього стали бабуся та дідусь. Їм хлопчина зранку, виходячи із квартири, сказав, що йде до магазину, однак додому не повернувся.

На ранок наступного дня міліціонери з'ясували місцезнаходження п'ятикласника. Виявилося, що дорогою до крамниці він зустрів однокласника, котрий і запросив у гості до своїх дідуся з бабусею. Тут товариш проводив тиждень канікул. Дозвілля хлопців швидко спливало, наступала ніч, а хлопцям було шкода розставатись. Діти придумали чергову історію обману про те, що родичі Романа дозволили заночувати у товариша, тож ніхто не хвилювався і господарі спали спокійно.

Тепер про цю прикру історію хлопці розповідають неохоче. На запитання міліціонерів на кшталт, чому не спитали дозволу у бабусі та дідуся, чому вимкнули мобільний телефон, чому не зателефонували на стаціонарний телефон, адже номерну комбінацію знають, у відповідь – мовчання. Роман лише зізнається - знає, що зробив недобре. Хлопець пояснює свій вчинок тим, що його бабуся не дозволяє більше однієї години на день бавитись у комп'ютерні ігри, тож вирушив до товариша, де обмежень немає.

На найважливішим є те, що ця подія отримала щасливий кінець. Водночас міліціонери в черговий раз звертаються до батьків з проханням приділяти достатньо часу для виховання дітей.

- Поцікавтесь, чим займається ваша дитина на дозвіллі, в яких соціальних мережах і з ким спілкується, – наголошує начальник сектору кримінальної міліції у справах дітей УМВС України в Івано-Франківській області підполковник міліції Алла Лемчак.

- Інколи міліціонерам доводиться спілкуватись із батьками, котрі вважають, що такий контроль зайвий. Правоохоронці мають підстави дотримуватися протилежної думки та просять врахувати вищевказану подію. Варто задуматися, якщо б подібний випадок стався із вашою дитиною - чи могли б ви надати дані про її друзів чи місця дозвілля. Цю інформацію міліціонери здатні дізнатися і самі, але на це, звичайно, потрібен додатковий час. Отож, подумайте, якщо зникла ваша дитина, а кожна хвилина у її пошуках переважує ціну золота, чи потрібно у такий спосіб допомогти міліціонерам додатковою інформацією? Пам'ятайте - це ваш вибір, а інколи й ваш рятівний шанс.

СЗГ УМВС України

в Івано-Франківській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: В Івано-Франківській ...

КОМЕНТАРІ