Луцьк налагоджуватиме співпрацю з Католицьким університетом міста Люблін

Луцьк налагоджуватиме співпрацю з Католицьким університетом міста Люблін

05.11.14 14:19 0 434
До нашого міста завітала делегація Католицького університету Любліна (Республіка Польща). В рамках візиту вони зустрілися з міським головою Миколою Романюком та його заступником Тарасом Яковлевим, начальником управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності Вірою Кудрявцевою.

Розпочинаючи зустріч, Микола Романюк зауважив, що багато чув про цей навчальний заклад та його напрацювання. Він зауважив, що Луцьк має тісні партнерські стосунки з польськими містами. І це дуже добре, адже наші держави сусіди, і ми повинні допомагати один одному, спільно вирішувати різноманітні проблеми. “У вас є багато досвіду, напрацювань, які ми могли б перейняти. І у нас є теж хороші напрацювання, які могли б стати вам у нагоді”, - додав він.

Микола Романюк розповів гостям, що міська влада приділяє велику увагу міжнародній співпраці. У Луцька є сім міст-партнерів у Польщі. Проте, першим був Люблін, угода про співробітництво з яким підписана ще у 1996 році. “За цей період у нас є вже певна історія співпраці. Вона різноманітна і цікава. Це не лише зустрічі, фестивалі, конкурси тощо, а є спільні напрацювання у проектах, які фінансуються по програмі “Польща-Білорусь-Україна”. Крім того, тісні зв'язки у наших навчальних закладів з польськими установами. Активну співпрацю веде бізнес”, - додав міський голова.

Микола Романюк наголосив, що шня зустріч стане новим поштовхом до подальшої співпраці.

Також під час розмови міський голова подякував польському народу за підтримку України під час подій на Майдані та військового конфлікту на сході держави.

Ректор Католицького університету Любліна Антоні Денбінскі подякував міському голові за зустріч. За його словами, вони теж зацікавлені у співпраці. Є певні напрацювання та ідеї, які хотілося б реалізувати, поділитися. Зокрема, є ідеї створення «Транскордонної мережі співпраці місцевого самоврядування».

Більш детальніше про сам проект розповів уповноважений ректора Католицького університету Любліна у справах міжнародного співробітництва, кандидат юридичних наук Марчін Шевчак, який зауважив, що у першу чергу Люблінський католицький університет в рамках роботи мережі хотів би співпрацювати з органами державної влади та місцевого самоврядування Волинської області, в тому числі з містом Луцьк.У Польщі було проведено багато реформ, є значні напрацювання. За його словами, нині в Україні ведеться мова про проведення децентралізації влади. Марчін Шевчак зазначив, що у нашій країні могли б використати польський досвід.

Він наголосив, що усі зацікавлені у розвитку туризму та промоції своїх населених пунктів. За його словами, можна було б зацікавлювати наших громадян один до одного їздити та споглядати історичні та архітектурні пам'ятки, відпочивати.

Марчін Шевчак зауважив, що цьому могло б сприяти створення промоційних пунктів у Люблінському католицькому університеті (для промоції Луцька та його околиць), у Луцьку (реклама Люблінського католицького університету, Любліна та Люблінщини), реклама підприємництва через туристичні продукти, спільна діяльність у сфері охорони навколишнього середовища і біоекономіки, реклама спільних культурних, спортивних та музичних заходів між Любліном та Луцьком, навчання для працівників органів місцевого самоврядування та державної влади з України та з Люблінського католицького університету „European Public Administration” (Європейське державне управління), для отримання знань про використання фінансової допомоги ЄС.

Микола Романюк зауважив, що місто Луцьк зацікавлено у такому проекті і необхідно розробити подальші кроки для його впровадження.

На завершення зустрічі міський голова вручив гостям символічні подарунки.

Про це повідомили у Луцькій міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Працівники вінницької ...
Наступна новина: Житомирська область: ...

КОМЕНТАРІ