3,4 млрд.пасажирів перевезли чернігівські тролейбуси за 50 років

3,4 млрд.пасажирів перевезли чернігівські тролейбуси за 50 років

05.11.14 14:08 0 345
Комунальне підприємство міської ради "Чернігівське тролейбусне управління" відзначає у цьому році своє 50-річчя. 5 листопада 1964 року у Чернігові урочисто відкрито тролейбусний рух. З Красної площі вулицями міста пішли перші тролейбуси. На той час працювало 22 тролейбуси спочатку на 2-х, потім на 3-х маршрутах, які з'єднали центр міста з районом Бобровиці, залізничним вокзалом та промисловими підприємствами "Хімволокно" і "КСК".

З нагоди ювілею підприємства 4 листопада у Чернігівському історичному музеї ім. В.В. Тарновського відбулись Музейні зустрічі. У заході взяли участь чернігівці, причетні до відкриття тролейбусного руху у Чернігові. Серед них: Валерій Лагутін – один з водіїв перших тролейбусів міста, зокрема, під час тієї знаменної події, коли 5 листопада 1964 року містом рушили перші тролейбуси, Станіслав Кушнір – будівельник, який розбудовував перші тролейбусні лінії та розв'язки у місті.

Під час заходу вони розповіли, що на той час вже було збудовано 22 км тролейбусної траси, 2 тягових підстанції і придбано 32 тролейбуси марок «МТБ», «ЛАЗ», «Київ-2», «Київ-4», «ЗІУ-5», «ЗІУ-9». Колектив тролейбусного підприємства нараховував майже 200 працівників.

Тролейбусний парк управління постійно розширювався, і через 3 роки, у 1967 році, він нараховував понад 100 машин. Заступник начальника тролейбусного управління Володимир Шапоренко, який працює на підприємстві понад 30 років, повідомив, що завдяки злагодженій роботі всього колективу управління у 80-ті роки на лінію виходило від 134 до 143 тролейбусів щоденно. Це було важливим завданням управління, адже необхідно було вчасно забезпечити перевезення пасажирів, особливо, до найбільших промислових підприємств міста, - згадував В. Шапоренко.

Загалом за 50 років міським електротранспортом перевезено 3,4 млрд. пасажирів. ЧТУ обслуговує 10 тролейбусних і 2 автобусних маршрути та забезпечує вихід на лінію щоденно близько 65 тролейбусів та 17 автобусів. За інформацією заступника начальника управління, найбільш старі машини – з 1987 року. Основу тролейбусного парку з близько 100 машин складають ЗІУ-9, це – 65 машин, інші – ЮМЗ, ЛАЗ. Проте, управління покладає великі сподівання на Чернігівський автозавод, який став випускати нові тролейбуси.

Під час заходу старший науковий співробітник історичного музею також розповіла про скарби, пов'язані з відкриттям тролейбусного руху. Ці скарби – срібні столові прибори та прикраса були знайдені під час розкопок при будівництві тролейбусного депо напроти міського стадіону і зберігаються на цей час у музеї.

Відділ зв'язків з громадськістю міської ради
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: На Тернопіллі пішла на ...
Наступна новина: Питання децентралізації ...

КОМЕНТАРІ