У Львові автобус ЛАЗу переобладнали для потреб польового госпіталю

У Львові автобус ЛАЗу переобладнали для потреб польового госпіталю

08.11.14 11:40 0 603
Одна з моделей приміського автобусу, випущена в 2002 році на Львівському автобусному заводі, фахівці ТзОВ Науково-виробничого центру «Автоінвестцентр» переобладнали для потреб військових лікарів.

6 листопада машину передали 66-му мобільному госпіталю Військово-медичного клінічного центру Західного регіону, повідомили у Регіональному медіа-центрі Міноборони України (м. Львів).

Як зазначається, завдяки роботі конструкторів під керівництвом директора підприємства, кандидата технічних наук, доцента Національного університету «Львівська політехніка» Михайла Палюха звичайний пасажирський автобус перетворився на санітарний автомобіль, який одночасно може перевозити до 27 лежачих поранених.

Конструкторські рішення базувалися на існуючому у медтехніці комплекті «універсального санітарного обладнання»: системи медичних носилок і кріплень для них. Відповідно до технічного завдання, отриманого від оборонного відомства, потрібно було адаптувати це обладнання до встановлення на транспортні засоби не військового призначення. Для реалізації цього завдання обрали дев’ятиметровий автобус приміського сполучення заводу «ЛАЗ» через невибагливість конструкції, а також хороші експлуатаційні показники цієї моделі. Конструктори виконали роботи у короткий термін. Вартість робіт також бюджетна – всього 22 тис. грн. Обладнання встановлено на автобус, відмобілізований з народного господарства. Зі слів конструктора, для його обслуговування потрібно лише два санітари.

«Ми можемо і хочемо працювати в оборонній сфері, виготовляти або модернізовувати автомобільну техніку для потреб армії та інших силових структур, – каже конструктор Михайло Палюх. – До того ж, автовиробники України мають і виробничу базу, і власні конструкторські потужності та фахівців. Потрібне лише державне замовлення».

Варто зазначити, що головний конструктор санітарного автобусу Михайло Палюх є одним із найстарших конструкторів Львівського автобусного заводу. Він почав працювати у КБ підприємства ще у 1959 році.

Також у цей день у польовому таборі 66-го мобільного госпіталю відбулися заняття для представників цивільної медицини, організовані спільно Військово-медичним клінічним центром Західного регіону, Українською військово-медичною академією та департаментом охорони здоров’я Львівської ОДА.

Захід зібрав понад 300 головних лікарів центральних та районних лікарень області, завідувачів хірургічних, реанімаційних відділень, лікарів-анестезіологів. Зі слів голови департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Богдана Чечотки, основним завданням цих зборів була координація цивільної медицини області у роботі зі своїми військовими колегами. Обмін досвідом, зокрема, у сфері військово-польової хірургії, методик оперативних втручань, технічного оснащення польових госпіталів тощо.

«Ми демонструємо нашим цивільним колегам можливості мобільного госпіталю, який здатний повністю розгорнутися у визначеному районі за добу і розпочати надання кваліфікованої медичної допомоги, – повідомив начальник ВМКЦ ЗР полковник медичної служби Іван Гайда. – Крім того, це є додатковою перевіркою готовності матеріальної бази та особового складу до діяльності медичної установи у зимових умовах».

У повідомлені також зазначається, що представників цивільної медицини вразили деякі ноу-хау, запроваджені військовими лікарями. Зокрема, розроблена за стандартами польової медицини армій країн НАТО картка медичного сортування – медичний документ, який дозволяє лікарям з ходу визначати ступінь фізичного стану хворого, поранення чи травми, застосовані до нього медпрепарати, а також здатність хворого до транспортування у стаціонарні медичні заклади. Документ легко заповнюється, зручний і зрозумілий у використанні.

Про це повідомив ZIK
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Буковина: на Глибоччині ...
Наступна новина: На Волині відновили роботу ...

КОМЕНТАРІ