В Луцьку під час координаційної ради обговорили заходи протидії наркоманії та профілактики СНІДу

В Луцьку під час координаційної ради обговорили заходи протидії наркоманії та профілактики СНІДу

14.11.14 15:25 0 895
Відбулося засідання координаційної ради з проблем ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу, наркоманії з питань профілактики і протидії пияцтву, алкоголізму та тютюнокурінню під головуванням першого заступника міського голови Святослава Кравчука.

Було розглянуто питання про виконання розпорядження міського голови “Про заходи щодо протидії поширенню наркоманії у місті Луцьку на 2012-2016 роки” та про виконання заходів щодо профілактики ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД.

Лікар-нарколог обласного наркологічного диспансеру Ігор Штолін розповів, що у місті Луцьку за дев'ять місяців цього року було взято на облік 9 чоловік, загалом на обліку перебуває 812 осіб. Відбувається поступове зменшення диспансерної групи та поширення наркоманії. Луцьк залишається на п'ятому місті в області за кількістю хворих на наркоманію. Він акцентував на тому, що пріоритет надається інформаційно-просвітницькій роботі. Ведеться роз'яснювальна робота щодо шкідливості легких наркотиків, небезпеки нових наркотичних засобів.

“Позитивним є те, що 22 особи вилікувалися від наркоманії, адже кожне врятоване життя є великим досягненням”, ­ сказав Святослав Кравчук.

Заступник начальника Луцького міського відділу УМВС України у Волинській області Володимир Солоненко повідомив, що у цьому році було відкрито чотири кримінальні провадження за поширення наркотичних засобів у розважальних закладах, проте, не було зареєстровано жодної особи до 16 років, що мала відношення до обігу наркотиків.

Про профілактичні заходи у навчальних закладах міста розповів начальник управління освіти Олег Гребенюк. Про співпрацю з громадськими молодіжними організаціями, які пропагують здоровий спосіб життя, поінформував начальник відділу у справах сім'ї та молоді Олексій Веремійчик. Чимало людей за 14 років повернули до життя волонтери обласного благодійного форду “Переображення”.

Святослав Кравчук акцентував на важливості профілактичної роботи у молодіжному середовищі. Він закликав більше працювати з молодими людьми, які приїхали на навчання до обласного центру, та старшокласниками, які можуть легко піддатися спокусам. За його словами, погано, коли проблему вирішують лікарі-наркологи, краще її попередити. До роз'яснювальної роботи потрібно залучити колишніх наркоманів. “Людина, яка пройшла це пекло, - найкращий агітатор”, ­ сказав Святослав Кравчук.

Головний лікар обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Олена Макаренко повідомила, що ситуація у місті з поширенням ВІЛ-інфекції стабілізувалася. Проте, на жаль, СНІД все активніше проникає у більш благополучні прошарки населення, адже 63% населення інфікується статевим шляхом.

Про це повідомили у Луцькій міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Международная система ...
Наступна новина: Какие бывают серьги

КОМЕНТАРІ