Регіональний представник кампанії «Відкриваємо двері дітям», голова правління благодійної організації «Планета для дітей» Ірена Ружицька зазначила, що їхні заходи впроваджуються на рівні Європейського Союзу у 12-ти країнах Європи.
Співорганізатором заходу та заразом ініціатором реалізації кампанії «Відкриваємо двері дітям» в Україні виступила міжнародна благодійна організація «Надія і житло для дітей». Її представник Катерина Чельцова розповіла, що вони мають на меті консолідувати зусилля представників громадськості, місцевої влади та засобів масової інформації заради впровадження системних змін у соціальній політиці, що зрештою призведуть до відмови від інституційного догляду за дітьми. На Житомирщині наразі триває пошук партнерів, за участю котрих здійснюватиметься аудит ситуації в нашому регіоні, розроблятиметься стратегічний план реформування та втілюватимуться нововведення. До цих заходів залучатимуть, передусім, кваліфікованих спеціалістів, котрі працюють у соціальних службах та інтернатних установах. Вони складатимуть індивідуальні плани виховання дітей, підшуковуватимуть для них сім'ї та здійснюватимуть постмоніторинг. На перспективу глобальне впровадження такої реформи триватиме до 2035 року. В Україні ж до 2018–2020 років на державному рівні передбачено розробити спеціальний документ для виконання в усіх областях.
«Нинішня система догляду за дітьми дісталася нам ще з радянських часів. В її основі – принцип покарання та реагування на ситуацію, що склалася. За такого підходу держава зазвичай вилучає дітей із неблагополучних сімей і розміщує їх у інтернатних закладах. Ця система абсолютно не спрямована на пошук альтернативних варіантів. Наша ж мета – підтримка сімейних форм виховання в України, розширення їхньої мережі. При цьому, перш за все, враховуються індивідуальні потреби кожної дитини при влаштуванні її в сім'ю», – пояснила Катерина Чельцова.
За офіційними даними, понад 80 тисяч дітей в Україні зростають в інтернатах і понад 8 тисяч маленьких громадян втрачають сім'ю щорічно.
Заступник начальника служби у справах дітей облдержадміністрації Наталія Пилипчик, зі свого боку, акцентувала на тому, що концепція кампанії «Відкриваємо двері дітям» наразі відповідає пріоритетам держави у сфері виховання та утримання дітей, які мають відповідний правовий статус. Так, із 2012 року, відтоді, як набула чинності Національна стратегія профілактики соціального сирітства в Україні, безпосереднє виховання дітей у сім'ї визначено першим напрямком державної політики у цій сфері.
«В Україні діє єдина інформаційна система, що підтримується через Інтернет-мережу „Діти“. Зокрема, на Житомирщині кожна районна організація у справах дітей додає в цю базу інформацію про кожного вихованця, який перебуває на первинному обліку. Ці дані моніторить і служба у справах дітей облдержадміністрації, і департамент захисту прав дітей та усиновлення Міністерства соціальної політики України. Так, у нашій області налічується близько 3400 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. І дуже важливо, що до заходів стосовно забезпечення права дітей на сімейне виховання разом із представниками органів місцевої влади долучилися й члени громадських організацій. Завдяки зусиллям усіх соціальних партнерів, на 85 % дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування влаштовані до сімейних форм виховання. Крім того, більшість із них, близько 2,5 тисяч, перебувають під опікою та піклуванням – їх виховують близькі родичі. А 606 наших маленьких земляків зігріті теплом у 32-х дитячих будинках сімейного типу та 201-й прийомній сім'ї. Разом із тим, цьогоріч на Житомирщині було усиновлено 73 дитини. При цьому лише двадцятеро із них – іноземними сім'ями. Відтак, у нашій області переважає вітчизняне усиновлення», – зазначила посадовець.
Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Світові онлайн-видання ...
Наступна новина: У Львові 16 листопада - ...