У Житомирі обговорювали «Як читання зробити цікавим?»

У Житомирі обговорювали «Як читання зробити цікавим?»

19.11.14 10:46 0 604
В обласному центрі 18 листопада порушували питання, як зробити читання цікавим. Участь у конференції взяли представники обласної та міської влади, автори, фахівці з видавничої справи, школярі, студенти та ЗМІ. Обговорення актуальних питань про читання в Україні ініціювала громадська організація «Центр суспільних комунікацій» спільно з національним телеком-оператором «Київстар».

На почату свого виступу т.в.о. заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута закликав усіх присутніх до цікавої дискусії про читання.

«Часи змінилися і книжка стає доступнішою, швидшою. Але коли читаєш паперове видання, гортаєш його сторінки – відчуваєш особливу енергетику. Процес придбання книги, візиту до книгарні – це невеличка культурна подія в житті людини. Переконаний, що книжка житиме», – зазначив Ярослав Лагута.

Менеджер по зв'язках з громадськістю компанії «Київстар» Ірина Пацевко про результати другої хвилі дослідження компанії GfK «Читацькі вподобання».

За її словами, таке дослідження, як читають в Україні, проводиться другий рік поспіль, тому можна спостерігати вже деякі тенденції. Інтерв'юерами були люди по всій Україні (окрім Криму, Луганської та Донецької областей) віком від 15-ти до 59 років. Ірина Пацевко наголосила, що це один із найбільших читацьких зрізів в Україні.

Отже, за останні три місяці 51% дорослих українців прочитали мінімум одну книжку. Найбільше наші громадяни читають детективи, на другому місці – любовні романи, а на третьому – класика. Найвідомішими для співвітчизників є такі українські автори: Ліна Костенко (її знає 42% респондентів, читає 23%), Ірена Карпа (знає 14% і читає 5%), Василь Шкляр (знає 13% і 5% читає), Марія Матіос (знає 12% і читає 5%), Сергій Жадан (знає 11% і читає 4%).

За даними досліджень компанії GfK «Читацькі вподобання», чоловіки купують і читають книжок менше. Дослідники встановили, що серед дорослого населення купують книжки 63%, а читають майже однаково – жінки 51% та чоловіки 49%. У великих містах читають більше, ніж у сільській місцевості.

За словами Ірини Пацевко, вагомою причиною нечитання книжок респонденти називали відсутність вільного часу, також важливим фактором є ціна на книгу.

На прес-конференцію також завітала директор департаменту сім'ї, молоді та спорту облдержадміністрації Світлана Гресь і висловила думку, що вартісна книга завжди буде читатися, як і читалася раніше.

Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Американські астрономи ...
Наступна новина: Волинь: в області ...

КОМЕНТАРІ