Глава УГКЦ закликав допомогти у спорудженні пам’ятника Шептицькому у Львові

Глава УГКЦ закликав допомогти у спорудженні пам’ятника Шептицькому у Львові

04.12.14 17:34 0 273
Глава УГКЦ блаженніший Святослав (Шевчук) попросив тих, хто прагне допомогти у спорудженні пам'ятника Андрею Шептицькому у Львові, долучитися до цього. Бо він стане вінцем різних старань, етапів історичного розвитку, як площі собору Святого Юра, так і увінчання пам'яті Мойсея українського народу.

Про це сказав отець і глава УГКЦ блаженніший Святослав у відеоблозі для «Живого.ТБ», інформує Департамент інформації УГКЦ.

З усіх подій, що відбуватимуться в рамках святкування Року митрополита Андрея (Шептицького) в УГКЦ, найбільш знаменною стане спорудження пам’ятника владиці Андрею у Львові. Історія спорудження цього пам’ятника є непростою. Адже вперше така ідея виникла ще за життя Митрополита в 1930-х роках, зазначив глава УГКЦ.

За словами предстоятеля Церкви, за життя владики Андрея Львів перебував під польською владою, яка завадила спорудженню цього монумента. Це сталося попри те, що сама скульптура була вже готова.

Скульптором пам’ятника, який тоді встановили в садах Львівської духовної семінарії (вул. Коперника), був знаменитий митець Андрій Коверко.

«Митрополит Андрей бачив цю монументальну споруду. До цього часу збереглися навіть цікаві фотографії, на яких є тодішній ректор семінарії о. Йосиф Сліпий разом із митрополитом та семінаристами на фоні цього пам’ятника. З приходом радянської влади цей пам’ятник був знищений», − продовжив Блаженніший Святослав.

Вже в часи незалежності України громадськість Львова старалася цей пам’ятник відновити і встановити. Таким чином, протягом багатьох років у Львові існує громадський комітет із встановлення пам’ятника митрополитові. Відбулася низка різних слухань, конкурс проектів як скульптури цього пам’ятника, так і реконструкції площі Святого Юра.

«На останньому митрополичому синоді у Львові, в листопаді цього року, ми підтримали один із запропонованих проектів. Фігурою пам’ятника стане таки скульптура Андрія Коверка. Ця скульптура вразить глядача, бо вона виконана в європейському стилі 1930-х років», − повідомив глава Церкви.

На скульптурі пам’ятника митрополит буде зображений у простій монашій рясі, підперезаний шкіряним ременем. У правій руці він триматиме хрест. З глибоко похиленою головою він лівою рукою опиратиметься на стелу. На стелі ж буде викарбуваний герб роду Шептицьких.

«Ми побачимо перед собою Мойсея, який замість жезла, котрим він розділив Червоне море, тримає хрест, що є для нього джерелом мудрості, яку він вкладає у своє серце. Його похилена голова показує нам мудреця – батька свого народу, який веде його, як новітній Мойсей, через бурхливе море історії. Він твердо опирається на скелю, яким є українське коріння роду Шептицьких, що свого часу виховав митрополитів і єпископів, котрі будували собор Святого Юра», − розповів про задум пам’ятника Блаженніший Святослав.

Крім цього, встановлення скульптури пов’язане з реконстуркцією площі Святого Юра. Цікаво, що свого часу ця площа була найбільшою у Львові. Там навіть відбувалася торгівля, а пізніше на ній розмістили сквер. Але, щоб знищити цю площу, саме через її серце була прокладена дорога.

«Для того, щоб реконструювати оригінальний вигляд цієї площі і зберегти сквер на ній, щоб встановити у сквері пам’ятник митрополитові, дорогу перенесуть на периметр площі біля корпусів Львівської політехніки. Таким чином буде реконструйовано сквер, в серці якого постане пам’ятник», − повідомив він.

Як розповів блаженніший Святослав, на чергову сесію синоду, під час якої розглядалися ці проекти, був запрошений мер Львова та ректор Національного університету «Львівська політехніка», котрі запевнили у своїй підтримці.

Нагадаємо, навколо спорудження пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому назріває протест. Переможці конкурсу зі спорудження пам’ятника, автори проекту архітектори Ігор Кузьмак та Михайло Федик представили концепцію облаштування площі, яка передбачає фактичне знищення скверу, що запроектував автор Стрийського парку Арнольд Рьорінг.

Зазначимо, до 7 грудня громадські організації можуть подавати письмові пропозиції щодо детального плану проекту.

Архітектор пам’ятника Шептицькому у Львові запевнив, сквер не зноситимемо, а перенесемо

Про це повідомив ZIK
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Рівненській області ...
Наступна новина: Закарпаття: за невиплату ...

КОМЕНТАРІ