У львівському обласному управлінні рятувальників триває тиждень права

У львівському обласному управлінні рятувальників триває тиждень права

09.12.14 09:26 0 764
В рамках проведення у Головному управлінні ДСНС України у Львівській області Всеукраїнського тижня права, фахівцями юридичного сектору буде надаватися безоплатна правова допомога малозабезпеченим верствам населення з питань реалізації і захисту прав людини.

Важливо зазначити, що в реаліях побудови демократичного суспільства принцип верховенства права передбачає гарантії забезпечення прав і свобод громадян України. На підтвердження цього принципу існують гарантії організаційно-право­вого характеру, які спеціально спрямовані на охорону Конституції, за­конів нашої держави та забезпечення реальності використання громадя­нами своїх прав, свобод і виконання ними обов’язків. Гарантії є системою норм, принципів та вимог, які забезпечують процес дотримання прав та законних інтересів людини. Таким чином, вони є засобом, що забезпечує перехід від передбачених конституцією можливостей до реальної дійсності. Серед таких гарантій ми називаємо заходи, спроможні створити умови для реалізації прав і свобод людини.

До них відносимо наступні форми (або засоби забезпечення) правового захисту громадян від неправомірних дій органів виконавчої влади та їх службовців.

1. Загальносудова – право громадян на судовий захист закріп­лене в ст. 10 Загальної декларації прав людини, відповідно до якої воно відображено у ст. 55 Конституції України. Відповідно до цієї статті кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Після використання всіх національних засобів правового захисту, гро­мадянин має право звертатися за захистом своїх прав і свобод до відповідних міжнародних судових установ або до відповідних органів міжнародних організацій, членом або учасником яких є Україна. Судовий захист — необхідна і ефективна гарантія реа­льності прав, свобод і обов'язків людини і громадянина.

2. Адміністративна («управлінський тип») – відбувається шля­хом розгляду прав громадян у вищих органах виконавчої влади. Як початкову інстанцію для розгляду претензії до адміністрації громадянин може вибрати або орган виконавчої влади, або суд. Громадянин має право звернутися до суду, якщо незадоволений результатами розгляду його справи державними органами, під­приємствами, громадськими організаціями.

3. Адміністративно-судова – склалася в багатьох європейсь­ких країнах: Франція, ФРН, Іспанія, Швейцарія. Характеризу­ється створенням спеціалізованих судів для вирішення спорів у індивідуальних адміністративних справах, які виникають у сфеpi функціонування органів управління, внаслідок неправомірних дій їх службовців.

4. Самозахист цивільних прав. Особа має право на самозахист свого цивільного права та права іншої особи від порушень і протиправних посягань. Самозахистом є застосування особою засобів протидії, які не заборонені законом та не суперечать моральним засадам суспільства.

Гарантії являють собою систему узгоджених факторів, що забезпечують фактичну реалізацію та всебічну охорону прав і свобод людини.

Багатоманітність факторів, які забезпечують реальність прав та свобод, визначає різноманітність їх гарантій. Найпоширенішою у юридичній літературі є класифікація гарантій за наступними критеріями:

І. За практичним спрямуванням.

II. За характером.

III. За ступенем поширеності.

IV. За суб'єктами, що реалізують.

V. За особливостями правового статусу.

VI. За змістом.

Права людини регулюються як внутрішньодержавним, так і міжнародним правом. Стаття 55 Конституції України говорить: «Кожен має право після використання всіх національних засо­бів правового захисту звертатися за захистом своїх прав і свобод до відповідних міжнародних судових установ чи до відповідних органів європейських і міжнародних організацій, членом або учасником яких є Україна». Міжнародний захист прав людини набуває, особливо остан­нім часом, великого значення. Організаційна структура європейської системи захисту прав людини:

1. Європейський суд з прав людини — єдиний юрисдикційний орган, який працює на постійній основі — всього 39 суддів (у його складі діє Велика палата — 17 суддів, що займається питаннями внутрішньо судової апеляції).

2. Європейська комісія з прав людини (складається з 43 чо­ловік, що обираються строком на 3 роки).

3. Комітет міністрів Ради Європи — функції обмежуються лише наглядом за виконанням остаточних постанов Європейсь­кого суду.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ