А втім, вистачає суб'єктів, які чимало б віддали бодай за інформацію з цих стін, адже сюди стікаються відомості, по дещиці здобуті оперативниками, про всі кримінальні зграї, створені на львівських теренах. І саме тут утаємничено вдало розробляються фактично бойові комбінації й операції проти об'єднаних у групи чи організації злочинців. Звісно, господар цього робочого місця апріорі викликає гострий інтерес у кримінальників, а також пишучої братії. Та не кожному представникові мас-медіа вдається проникнути у це приміщення. Для «Міліцейського кур'єра» зробили виняток. До того ж, хвала Господові, сам хазяїн ще не набув згубної бюрократичної звички – перекладати спілкування з журналістами на своїх заступників. Начальник УБОЗу Головного управління МВС України у Львівській області Денис Гусашвілі охоче поспілкувався з кореспондентами міліцейського періодичного видання, розповів про завершення гучних кримінальних проваджень, а також те, чим живе і як дихає унікальна спецслужба.
Дві події
Того дня в Управлінні боротьби з організованою злочинністю відбулися дві значущі події. Перша – із зони АТО повернулася група працівників разом з очільником полковником міліції Денисом Гусашвілі.
– Без перебільшення, – відверто мовив він, – кожен наш співробітник готовий покласти своє життя на вівтар боротьби за єдність та незалежність України, беручи участь в антитерористичній операції на сході рідної держави.
Друга подія, так би мовити, мирна: особовий склад урочисто провів на заслужений відпочинок колегу – начальника сектору підполковника міліції Ірину Барабанову. Не один десяток літ віддала ця вольова, міцного морального гарту, жінка в міліцейському однострої службі в спецпідрозділі. Для Ірини Володимирівни честь, гідність, порядність – не пишномовні слова, а підвалини, на яких вибудувала власну долю з чітким професійним кредо і надійним дороговказом. Друзі подякували їй за плідну працю й побажали подальшої світлої дороги, на якій буде багато любові, добра і тепла.
Потім відбулась бесіда з Денисом Олеговичем. Почав він з того, що організована злочинність зародилася не і не вчора, її корені – у застійних 80-х роках минулого століття. Йдеться, зокрема, про так звані підпільні виробничі цехи. У народі про них гомоніли часто, а ось тодішні керівники усіх рівнів переважно вдавали, що нічого поганого чи надзвичайного у цьому немає. Тим часом злочинні структури розросталися, втягуючи у свою незаконну діяльність директорів підприємств, організацій, працівників правоохоронних органів, представників влади.
Шлях професійного зростання
З Денисом Гусашвілі познайомились давно. Доля його була зорієнтована на правозахисні органи. Здобувши атестат зрілості, здібний хлопець успішно закінчив середньо-спеціальну школу міліції та інститут внутрішніх справ. Відтак розпочався професійний шлях молодого дипломованого випускника у Сокальському райвідділі, де він виріс від оперуповноваженого Державної служби боротьби з економічною злочинністю до першого заступника очільника. Потім під його орудою працювали особові склади Яворівського і Шевченківського райвідділів та Дрогобицького міськвідділу. У Львівському міському управлінні Денису Олеговичу довіряли такі високі пости, як начальник ДСБЕЗ і перший заступник керівника підрозділу. Свого часу він позитивно зарекомендував себе на відповідальних посадах в Управлінні ДСБЕЗ обласного главку. Від цьогорічного квітня полковник міліції Денис Гусашвілі – начальник Управління боротьби з організованою злочинністю Головного управління МВС України у Львівській області.
– Профільні напрямки практичної діяльності нашого спецпідрозділу, – говорить полковник міліції Денис Гусашвілі, – документування та знешкодження суспільно-небезпечних організованих груп, передовсім з корумпованими зв'язками серед судової гілки влади, держслужбовців 1–4 категорій і прирівняних до них посадовців, а також тих, що пов'язані з фактами хабарництва й корупції серед службових осіб держадміністрацій та розпорядників коштів. А ще – розкриття беззаконня, що викликає суспільний резонанс, протидія злочинним формуванням із транснаціональними зв'язками, сформованими на етнічній основі, перекриття міжнародних каналів постачання наркотиків, зброї, вибухівки, засобів терору. І вельми важливо: від ефективності наших зусиль у боротьбі з організованою злочинністю і корупцією залежить рівень довіри до міліції та влади суспільства загалом й кожного громадянина зокрема.
За людей говорять їхні справи
Упродовж років чимало яскравих і незабутніх сторінок про двобій з кримінальним світом присвячено «убозівцям». І це при тім, що жодна перемога не дається їм легко, бо завжди мають справу з нахабними порушниками закону, в яких є грубі гроші, висока влада, надійні зв'язки, навіть зброя. Завдяки самовідданості, розуму й мужності співробітників УБОЗу, на Львівщині припинено розгул багатьох злочинних формувань, а відтак значно зменшено вплив криміналітету на економічне та суспільно-політичне життя в регіоні.
А ще вони надійно стоять на чатах життя людини, що на превеликий жаль, стало «розмінною монетою», у разі вирішення кимось приватних інтересів. Нещодавно «убозівці» відвернули замовні вбивства двох приватних підприємців і сина мера одного з міст області, які, на думку замовника, були конкурентами у спільному бізнесі. Залишилась живою і матір малолітньої дитини, яку 32-річна мешканка Червонограда прагнула відправити у кращі світи. Жінка-відчайдух на ґрунті неприязних відносин намагалась знищити знайому як суперницю, приревнувавши її до колишнього чоловіка.
Затримано одного з учасників банди Сушка – уродженця Магаданської області, який упродовж кількох років перебував у міжнародному розшуку. Вирізнявся особливою зухвалістю й жорстокістю, бо застосовував до потенційних жертв насилля, погрози зброєю, катування та знущання. До слова, вже набула чинності ухвала Верховного суду України у кримінальній справі щодо обвинувачення 16-ти членів цього бандформування. Упродовж п'яти років на території Львівської, Рівненської та Тернопільської областей вони організовували озброєні напади на підприємства, установи, організації та окремих осіб з метою заволодіння колективним та індивідуальним майном. А ще нелюди вчинили умисне вбивство двох працівників львівського УБОЗу. Судом доведено причетність підозрюваних до 21 розбійного нападу та 12 злочинів, пов'язаних із незаконним обігом зброї, заволодінням транспортними засобами, умисним знищенням майна, насиллям над працівником органів внутрішніх справ. Лідеру хижацької зграї Артурові Сушку призначено покарання у вигляді довічного ув'язнення, а його поплічників засуджено до позбавлення волі на терміни від 10-ти до 15-ти років.
Суворий вирок оголосила колегія суддів Франківського району міста Львова у кримінальному провадженні стосовно активного учасника групи кілерів міжнародного значення «К». Затримано їх торік, у грудні. Один із них, «М», тоді покінчив життя самогубством. Душогубам доведено причетність до вчинення серії кривавих розправ, зокрема замах на вбивство кримінального авторитета «Морди». А «К» упродовж 15-ти років перебуватиме за ґратами.
УБОЗу доводиться перекривати міжнародні та міжрегіональні наркотрафіки, оскільки в кримінальному середовищі Україна, зокрема Львівщина, розглядається як великий перспективний ринок збуту і транзитний пункт для контрабандного транспортування. Так, канув у Лету міжнародний канал контрабанди через митний прикордонний пункт «Шегині» з країн Західної Європи та реалізації на території нашої держави наркотичних засобів. Останню оборудку лиходії здійснювали з мешканцями Львівщини, які мали намір придбати для подальшого продажу 250 грамів метамфетаміну і 150 грамів кокаїну. Орієнтовна ринкова вартість вилученої отрути – понад півмільйона гривень. А спільно з представниками правоохоронних органів Республіки Польща «убозівці» ліквідували міжнародний канал контрабандного постачання в Україну та Європу сильнодіючих наркотиків, організованого групами поляків й українців. Під час спроби поставки чергової партії – 4 кілограми амфетаміну – затримано громадян сусідньої Польщі.
Підпільному обігові зброї – заслін
Надзвичайно важливий аспект боротьби із злочинними угрупованнями – протидія незаконному обігові зброї, вибухівки та інших засобів терору. Особливо зараз, з огляду на складну й тривожну ситуацію в країні, ескалацію бойових дій на Сході. Тому працівники УБОЗу неабияк опікуються питанням підпільного обігу зброї, боєприпасів, викрадених з міліцейських підрозділів у місті Львові в лютому, у сумнозвісну «ніч помсти». Кілька днів тому затримано одного з так званих «скажених псів», раніше судимого, в якого під час особистого огляду виявлено пістолет із глушником, набої та гранату. Кримінальне провадження скеровано до суду.
Прикро, але факти засвідчують: львівськими теренами здійснюється переміщення неконтрольованої зброї із зони АТО. Насторожує те, що її подальше застосування аж ніяк не передбачуване, та, безсумнівно, дуже небезпечне. Нещодавно на трасі Київ–Чоп, поблизу села Дуліби на Стрийщині, до рук працівників УБОЗу потрапило шестеро мешканців Закарпаття. Двома легковими автомобілями вони перевозили арсенал зброї. А загалом цьогоріч з незаконного обігу вилучено кулемети, автомати, гранатомети, чимало самозарядних нарізних карабінів, обрізів мисливських рушниць, гранат і запалів до них, штик-ножів, п'ять тисяч набоїв тощо.
Місце бандитів –
за ґратами
Економічна скрута, низький рівень життя обумовлюють поширеність таких суспільно-небезпечних діянь, як розбої, грабежі, вимагання із нанесенням тяжких тілесних ушкоджень. І ці протизаконня – також у полі зору львівських «убозівців». Зо два тижні тому вони викрили організовану злочинну групу з міжрегіональними зв'язками, створену з числа громадян України та вихідців з Кавказу. Покидьки суспільства шляхом погроз і насильства займались кваліфікованими вимаганнями у потерпілих грошей, цінностей, майна, часток бізнесу, вибиванням боргів, силовим захопленням та позбавленням волі громадян.
Така ж доля спіткала й інше угруповання з міжрегіональними зв'язками, до складу якого входили мешканці Львівщини. Спеціалізувались вони на скоєнні особливо тяжких злочинів – кваліфікованих пограбувань і особливо крупних крадіжках із проникненням у житло. У серпні на гарячому затримано кількох осіб, які упродовж тривалого часу чистили квартири заможних львів'ян. У ході досудового розслідування вилучено речові докази й доведено причетність підозрюваних до 11-ти вилазок. А в листопаді працівники УБОЗу викрили трьох учасників злочинного угруповання, які систематично вчиняли попередньо добре підготовлені і сплановані крадіжки з офісних приміщень підприємств, організацій, а також з квартир. Зона їхніх зажерливих зазіхань – місто Львів, населені пункти області та усього західного регіону. На діло брали маски, рукавички, ломи, гідравлічні ножиці та відмички, засоби зв'язку, альпіністське спорядження, спецодяг. Власне, зловмисники активно займалися альпінізмом, тож майстерно володіли усім необхідним спорядженням і навиками, що давало їм можливість проникати у приміщення з дахів будинків. А ще вони використовували автомобілі різних марок – для пошуку і спостереження за офісними приміщеннями, де зберігались сейфи із значними сумами готівки, вивчали навколишню обстановку, системи охорони, можливі шляхи відступу. Зараз, відповідно до ухвали Галицького районного суду міста Львова, усім їм обрано міру запобіжного заходу – тримання під вартою.
Боляче визнавати, та організована злочинність і корупція стали універсальною базою, що впливає на всі сфери суспільного життя, найбільше вражаючи взаємовідносини громадян з органами державної влади та місцевого самоврядування. З ними найчастіше стикаються люди. З початку нинішнього року працівники управління задокументували 35 фактів кримінальної корупції, допущені представниками владних структур, а 16 – серед службових осіб контрольних та інших правоохоронних органів. Викрито 49 кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності, серед яких 35 фактів отримання неправомірної винагороди.
Патріотично налаштовані професіонали
Зараз на підході – ще низка резонансних справ, про які незабаром стане відомо громадськості Львівщини. Але наразі говорити про них передчасно. Цілодобово старанно працюють відділи боротьби з етнічними організованими злочинними групами та екстремізмом, боротьби з корупцією і боротьби з легалізацією доходів організованих злочинних груп. Самовіддане служіння закону, народу і Україні, вірність своєму благородному та відповідальному покликанню проявляють заступник начальника управління підполковник міліції Роман Рибіцький, начальники відділів підполковники міліції Петро Музика, Сергій Сподаренко та майор міліції Юрій Павлишин, заступник начальника відділу майор міліції Андрій Рута, керівник чергової частини капітан міліції Андрій Левицький. Великими працелюбами і професіоналами зарекомендували себе старші оперуповноважені з особливо важливих справ підполковник міліції Оксана Забронська, майори міліції Іван Писарчук, Ігор Фоменко, Марта Самченко, Микола Николин, оперуповноважений з особливо важливих справ підполковник міліції Ярослав Сало.
Уже прощаючись з нами Денис Гусашвілі заговорив про те, що інколи намагається зрозуміти нинішнє життя: чому воно таке складне та безжальне і як його поліпшити?
– І дедалі частіше згадую вислів одного з французьких філософів, – мовив полковник міліції. – Перша ознака занепаду моралі – зникнення правди, тому що правдивість лежить в основі будь-якої чесноти.
Олександр Нужний
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Fitch установив рейтинг ...
Наступна новина: Женские духи Premier Jour ...