Чехи вшановують пам’ять Гавела «короткими штанами»

Чехи вшановують пам’ять Гавела «короткими штанами»

19.12.14 16:15 0 508
Чехи вшанували пам’ять першого президента Чехословаччини та Чехії Вацлава Гавела. У четвер, 18 грудня, минає три роки від дня його смерті. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

У цей день чехи запалюють свічки та несуть квіти на його могилу на Виноградському кладовищі у Празі, а також до будинку на Вацлавській площі, де він виголосив одну зі своїх головних промов у листопаді 1989 року.

18 грудня акції, присвячені пам’яті Вацлава Гавела, відбуваються у празькій бібліотеці та у театрі Archa, де відбулася прем’єра п’єси «Відхід» – останньої, яку написав Гавел.

Однією з особливостей дня пам’яті Гавела є акція «короткі штани», яку започаткували чеські студенти минулого року. Цей захід є жартівливим спогадом про те, як 29 грудня 1989 року, у день інавгурації президента Чехословаччини, Вацлав Гавела мав трохи закороткі штани. Потім він розповідав, що не встиг перевдягнутися і мусив цілий день бути у штанах з короткими ногавицями. Тож у цей день у Чехії можна побачити багатьох жінок і чоловіків із закоченими штанами. «Короткі штани» для Вацлава Гавела - архівне відео Радіо Свободаi ? ? || 0:00:00 ... ? ? ? ? X 18.12.2014 «Короткі штани» для Вацлава Гавела - архівне відео Радіо Свобода

Пам’ять Вацлава Гавела також вшанують вечірньою молитвою у храмі Святої Анни.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Львівській області за ...
Наступна новина: На Тернопіллі у ...

КОМЕНТАРІ