На Тернопіллі у Гусятинському районі перевели на тверде паливо дитячий садочок

На Тернопіллі у Гусятинському районі перевели на тверде паливо дитячий садочок

19.12.14 16:15 0 539
Паливну, у якій встановлено твердопаливний котел, відкрили 17 грудня в яслах-садку №2 «Калина» м. Хоростків Гусятинського району.

Участь у відкритті взяли заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Леонід Бицюра, голова Гусятинської районної державної адміністрації Ігор Аніловський, начальник управління капітального будівництва Тернопільської ОДА Олена Чумак, міський голова Хоросткова Ганна Олійник, мешканці міста.

За словами Ганни Олійник, раніше і садок, і школу опалювали однією котельнею. Однак це створювало певні незручності. Тому й вирішили відкрити паливну в одному з підсобних приміщень садочка. Ще однією причиною стала вартість газу, яка постійно зростає.

«Садочок відвідує 111 дітей, - зазначила Ганна Семенівна. – Раніше, коли школярі йшли на канікули, котельня працювала не на повну потужність. Зараз ми зробили окрему паливну. Ще влітку поміняли всі труби, батареї. Зараз у приміщеннях садочка - 22 градуси тепла. До того ж, це значна економія для міського бюджету – до 40%».

За словами Ганни Олійник, проект вдалося реалізувати завдяки підтримці обласної та районної адміністрацій, оскільки об`єкт включили у державну програму для переведення на альтернативні види палива.

Технічні роботи у паливній тривали всього 5 днів. Їх виконувало ТОВ «Олбрізсервіс». За словами комерційного директора підприємства Олександра Щербака, нещодавно фірма встановила твердопаливні котли у Личковецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Гусятинського району.

У Хоросткові є ще один дитячий садок. На наступний опалювальний сезон його також планують перевести на твердопаливні котли.

Заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Леонід Бицюра наголосив, що цього року в області вдалося реалізувати понад 50 проектів щодо переведення об`єктів на альтернативні види палива. На це спрямували кошти державного, обласного і місцевих бюджетів. Також залучено кошти приватних інвесторів. Триватимуть роботи навіть під час опалювального сезону, адже будь-яка економія дуже потрібна і для області, і для країни.

«Станом на грудень, Тернопільщина спожила енергоносіїв на 2 млрд гривень, більше третини цієї суми – кошти, виплачені за природний газ, - зауважив Леонід Олексійович. – У шніх умовах дуже важливо, щоб керівники органів місцевого самоврядування ставили перед собою мету і досягали її. Хоростків - гарний приклад для інших у цьому плані. А роль державних органів – допомогти фінансово, організаційно, технічно, інколи – інформаційно».

Є й інші плюси, переконаний заступник. Зокрема, розвиток суміжних до енергоспоживання галузей, зокрема виробництво твердопаливних котлів. «Сподіваємося, що і в наступному році нам вдасться продовжити роботу у цьому напрямку, - додав Леонід Бицюра. – Вже готові близько двох десятків об`єктів для переведення на альтернативні види палива у 2015 році».

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Чехи вшановують пам’ять ...
Наступна новина: В Закарпатській області у ...

КОМЕНТАРІ