Глава УГКЦ: Лише любов до Бога та Батьківщини може зробити людину героєм

Глава УГКЦ: Лише любов до Бога та Батьківщини може зробити людину героєм

20.12.14 12:12 0 518
Ми справді зможемо перемогти не тільки зовнішнього агресора, а й економічні негаразди, суспільні кризові ситуації, зреформувати наше суспільство лише тоді, коли навчимося робити діла милосердя. Так, як це робив святий Миколай.

На цьому наголосивГлава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) під час проповіді до вірних у храмі святого Миколая на Аскольдовій могилі, повідомляє департамент інформації УГКЦ.

Він попросив людей замислитися над постаттю святого, пам’ять якого вшановуємо. Адже, як переконує Блаженніший, святий Миколай знаний у Христовій церкві через те, що був повним і достовірним втіленням Божої любові. Він був християнином, учителем церкви, батьком своїх дітей саме через те, що всією своєю душею любив Бога і любив ближніх.

«Тому і для нас – підкреслив Глава УГКЦ, – він став учителем любові. Мабуть, через те і люблять діти святого Миколая, що в його день вони відчувають особливу увагу і любов до себе. Святий отець Миколай був видимим і діяльним обличчям нашого люблячого Бога. Своїм життям він проповідував того Бога, який є любов’ю. Перш за все любов’ю, яка спасає, оздоровляє. Любов’ю, яка є вічна і дає вічне життя тому, хто носить її у своєму серці. Саме Божественна любов є причиною, що ми святкуємо пам’ять великого учителя того, як ми повинні любити».

Блаженніший Святослав закликав ще глибше приглянутися до особи святого.

«Він називається Миколай. У грецькій мові дослівно це звучить «Ніколаос», у перекладі на українську «перемога народу». Як багато в цьому році ми думали про перемогу. …І в своїй особі святий Миколай відкриває нам дорогу до цієї перемоги», – вважає архиєрей.

На його переконання, в постаті святого Миколая ми можемо побачити й зрозуміти по дорозі до нашої всенародної перемоги, що «лише любов до Бога і до своєї Батьківщини може зробити людину героєм».

«Не ненависть до ворогів, не бажання з кимось поквитатися, а любов. Любов до своєї Батьківщини, до своєї сім’ї, до своїх дітей стає тією силою, завдяки якій людина стає здатною віддати своє власне життя за своїх друзів, за свій народ, за свою церкву, за християнську віру», – підкреслив Глава церкви.

Є ще одна велика правда, вважає Блаженніший, якої хоче нас навчити святий Миколай і показати нам шлях до істинної перемоги, – ми повинні навчитися любити один одного і чинити діла милосердя так, як це робив святий Миколай.

«Ми зможемо бути єдиними як народ, як країна лише тоді, коли будемо солідарними з тими, хто страждає, голодує, терпить холод. Ми зможемо справді перемогти Божою любов’ю тоді, коли не будемо чекати, аби держава нас любила і зробила щось для нас. А будемо першими робити крок до того, хто є в небезпеці, в потребі і нужді», – переконує Блаженніший Святослав.

І коли батьки, каже він, хочуть дати найкращий подарунок на свято Миколая своїм дітям, «то дайте їм те, що не вмирає, що є вічне, – любов до Бога і до свого ближнього».

«Нехай Миколай дасть перемогу нашому народові, нехай рятує нас в усіх небезпеках. Нехай рятує в небезпеці тих, хто на передовій», – побажав Блаженніший Святослав.

Про це повідомив ZIK
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Для маленьких лучан ...
Наступна новина: На Вінничині за принципової ...

КОМЕНТАРІ