У Львові представлять дослідження про очільників міста від ХІІІ ст. і до сьогодення

У Львові представлять дослідження про очільників міста від ХІІІ ст. і до сьогодення

20.12.14 13:30 0 542
25 грудня о 16.00 в Центрі міської історії відбудеться презентація проекту «Міські голови Львова. Від кінця ХІІІ століття до сьогодення». Проект має дослідницько-пізнавальний і популяризаторський характер і передбачає укладення повного переліку біографічних довідок про керівників Львова від кінця ХІІІ століття до сьогодення, публікацію цих матеріалів у форматі науково-інформаційного видання та створення цифрової бази даних.

Про це повідомили організатори заходу.

Результати дослідження будуть представлені у друкованій версії та у форматі розміщення доповнених і розширених матеріалів дослідження у відкритому доступі на інтернет-сторінці проекту «Інтерактивний Львів».

Публікація «Міські голови Львова. Від кінця ХІІІ століття до сьогодення» – це укладений хронологічно повний список львівських війтів, бурмистрів/бургомістрів, президентів, голів міськвиконкому, міських голів. Дані про кожну особу включають (залежно від періоду) відомості про роки життя, місце народження і поховання, період перебування на посаді керівника міста, а також загальний управлінський досвід. Тексти супроводжують фотографії, зображення медальйонів, автографи, світлини кам’яниць, в яких жили керівники міста. Призначення публікації – популяризувати Львів як міських простір, в якому протягом століть співіснували і взаємодіяли різні історико-правові і культурні традиції та заохотити дослідників до вивчення місцевого самоврядування Львовом через індивідуальний досвід особистостей.

Друга частина презентації стосуватиметься цифрової бази даних проекту, яка поступово розміщуватиметься на інтернет-карті «Інтерактивний Львів» Центру міської історії, в розділі «Люди». Сторінка кожного керівника міститиме коротку біографічну довідку і ширше дослідження про життя, кар’єру і діяльність очільника міста. Біографічні та візуальні матеріали будуть пов’язані з наявними на інтернет-карті історико-архітектурними описами об’єктів Львова, в яких мешкали і працювали міські очільники. Також будуть вибудовані зв’язки з подіями, що відбувалися в місті, і на які керівники міста мали вплив, та з інфраструктурою міста, яка розбудовувалася чи змінювалася за час їхнього управління. Розміщення результатів проекту у цифромому форматі дасть доступ до матеріалів дослідження різній аудиторії. В перспективі матеріали проекту можуть використовуватися в освітніх цілях як базовий матеріал для уроків історії і краєзнавста в школах, для написання студентських робіт, розробки спецкурсів з історії самоврядування та нових туристичних маршрутів Львовом.

Наявність біографічних матеріалів і досліджень про окремих керівниках міста у вільному онлайн-доступі надасть мешканцям міста та її гостям можливість запізнатися з історією нашого міста через персоналії її очільників, йдеться у повідомленні.

Зазначимо, проект є результатом роботи групи істориків Львівського національного університету імені Івана Франка, Центру міської історії, Львівського відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України, Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України. Він передбачає укладення повного переліку керівників Львова від перших історичних відомостей про місто в ХІІІ столітті до сьогодення, а також створення відповідної цифрової бази даних для інтерактивної карти Львова.

Про це повідомив ZIK
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: На Тернопіллі ...

КОМЕНТАРІ